29. oktoober 1997 kell 22:00

Börs tegi kaotatut tasa

Teisipäevane püstloodis kukkumine Tallinna börsil asendus eile samavõrd järsu tõusuga, kuid turg jäi siiski närviliseks ja lühemaid prognoose ei julge keegi teha.

ÄP indeks tõusis suhteliselt elavas kauplemises 8,36 %, 1075,39 punktile. Börsisüsteemi päevakäive oli 168,25 mln kr. Maaklerite sõnul olid eilse tõusu taga eeskätt kohalikud investorid, kes soovisid madalalt hinnatasemelt turule tulla ja keda innustas maailma suuremate börside kiire tõus. Välisinvestorite müügisurve kadus ja nii saigi börsil valitsevaks ostuhuvi.

Kui kaks järjestikust suurt kukkumist Tallinnas lubas arvata kohalike investorite kainenemist, siis eilsed uudised, milles pankade optsioonimüüjad väitsid turul valitsevat lausa hullumeelset huvi optsioonide vastu, näitavad eestlaste börsihullustuse jätkumist. Ja teadupärast, kui enamik turuosalisi usub, et turg tõuseb, siis nii ka läheb.

Veidi ootamatult märgiti täis ka teisipäeval lõppenud Hoiupanga aktsiaemissioon. See omapärane fenomen, kus emissioon märgitakse täis turuhinnast ligi 40 kr kõrgema emissiooni hinna juures, annab tõhusat toetust nii Hoiupanga aktsiale kui turule tervikuna.

Hetkel kuum