12. november 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Kummutamaks meedias avaldatud teateid ja rahustamaks rahaturge levitas Saksa keskpank eile avaldust, mille järgi pank ei kavatse kullavarusid müüa.

Samas tunnistas keskpank, et on tegelenud kulla väljalaenamisega, nagu seda teevad teistegi riikide keskpangad, et teenida tasa osa 3700 t kullavaru hoiukulust.

Börsen-Zeitungi andmetel on keskpank välja laenanud umbes 10% kullavarudest, teenides aastas 70 mln USDd.

Kulla hind on viimase 10 aasta madalaimal tasemel, millele on kaasa aidanud Hollandi keskpanga 300 t kulla müük ja ?veitsi keskpanga kavatsus müüa 1400 t kulda. REUTERS-ETA

Venemaa tõhustab radikaalselt maksude sissenõudmist, sundides maksuvõlglastest ettevõtteid oma aktsiaid müüma. Vastasel korral kuulutatakse neile pankrot, ütles Vene maksuameti juht Aleksandr Pot?inok.

«Kõik maksuvõlgnikest firmad, mille võlad on ümber struktureeritud, peavad andma juhul, kui firma ei suuda makse tasuda, oma aktsiad riigile oksjonil müümiseks,» ütles Pot?inok.

Pot?inok tõi näiteks suurima maksuvõlglase Gazpromi, mis on andnud oma aktsiad valitsuse kätte. AFP-BNS

Ave Lat Grupa ostab Riia piimakombinaadi Rigas Piena Kombinats aktsiaid, ütles firma avalike suhete direktor Rita Voronkova.

Pärast läbirääkimiste I etappi ostab Ave Lat 16% aktsiatest.

Rigas Piena on suletud aktsiaselts, mille aktsiakapital on 4 738 550 latti. Aktsiate nimiväärtus on 50 latti.

Firma loodab lõpetada aasta 0,5 mln latise kasumiga. BNS

Bulgaaria parlament kiitis heaks seaduseelnõu, millega endistele omanikele tagastatakse metsad, mis kommunistide valitsemisperioodil kollektiviseeriti. Seaduse eesmärk on tuua maa uuesti tsiviilkäibesse.

Kohtades, kus metsad on hävinud, tagastatakse endistele omanikele või nende järeltulijatele sama suur maatükk mõnes teises kohas või kompenseeritakse hävinud mets EVPdega.

Bulgaaria maareformi on lubanud 15 miljoni dollariga toetada ka maailmapank.

Bulgaaria territooriumist on kolmandik kaetud metsadega, mis praegu kuuluvad riigile. Endistele omanikele on kavas tagastada 15--18% riigimetsadest. REUTERS-ETA

Hetkel kuum