13. november 1997 kell 22:00

Forekspank säilitab Orto aktsiate kontrollpaki

«Sisenedes ettevõttesse tahame olla aktiivse investori rollis,» kinnitas eelmisel kuul kosmeetika- ja keemiakaupu tootva Orto kõik aktsiad ostnud Foreks Arenduse juhataja Riho Pärtel. Ettevõtte ostmise puhul on eesmärk tema väärtust tõsta, et pärast aktsiate müüki teenida pangale tulu, selgitas Pärtel.

«Kontrollpakk ehk 51% aktsiaid jääb meie kätte, kuni Orto aktsia pole likviidne,» teatas Pärtel. Samas tunnistas ta, et aktsiate likviidsuse tagamiseks ei tule Orto aktsiate börsile viimine järgmisel aastal veel kõne alla.

Pärtel ei välistanud, et Orto vähemusaktsiad müüakse lähemas tulevikus mõnele strateegilisele partnerile, kes on seotud tootmisega. Foreks Arendus ostis Orto Eesti tarbijateühistute keskühistu käest 19,9 mln krooni eest.

Pärtel kinnitas, et Orto juhtkond jätkab praegu tööd muutusteta. Ettevõtte peadirektori Valev Kuusemäega on leping sõlmitud, teatas ta.

Äripäevale on varem väidetud, et Kuusemäe jätkamine Orto tegevjuhina on ebatõenäoline, sest ta tegi koostööd Orto ostmiseks paremuselt teise pakkumuse teinud firmaga, mille taga olid AS Talinvest-Suprema ja AS Flora Kommerts.

Kuusemäe tunnistas, et Talinvest-Suprema ja Flora Kommerts pakkusid talle võidu korral 10% Orto aktsiaist. «Tookord tundus teise pakkuja plaan kindlaim, kuna kaasati tugev hulgimüüja, mis oli seni Orto nõrk külg,» kommenteeris Kuusemäe.

Kuusemäe lisas, et ta on huvitatud endiselt Orto juhtimisest, sest ta näeb, et uuel omanikul on tõsine plaan tootmist edasi arendada.

AS Orto on esimene tööstusettevõte, mille Forekspank on soetanud. Juunis loodud Foreks Arenduse senised suuremad projektid on pankade kaardikeskuse võlakirjaemissioon ja ASi Standard nõustamine börsile mineku ettevalmistamiseks.

Hetkel kuum