19. november 1997 kell 22:00

Investeerimispank katkestas läbirääkimised

Me ei taha olla seotud käimasoleva skandaaliga, ütles Investeerimispanga asepresident Kalle Norberg.

BNS vahendas eile Läti ajalehe Bizness & Baltija uudise, justkui võiks Grindex osta Tallinna farmaatsiatehase enamusaktsiad.

Läti lehe andmeil maksab Grindex farmaatsiatehase kontrollpaki eest 5 miljonit latti (120 miljonit krooni), mille eest Magnum Grupp ostab poole Investeerimispangale kuuluvast riiulifirmast Arial.

Nii omaksid Magnum Grupp ja Investeerimispank aktsiate kontrollpakki Grindexis ja läbi viimase kontrolli Tallinna farmaatsiatehases, kirjutas Läti leht.

Tallinna farmaatsiatehas võib tõsta oma mainet Tallinna börsil, väites, et ettevõttel on formaalselt uus omanik -- edukas Läti Grindex, lisas leht.

Eelmisest nädalast saadik Grindexi peadirektorina töötav Vitali Skrivilis ütles, et ta ei oska kommenteerida aktsiaostu, sest see ei kuulu tema kompetentsi. «Ma ei ole Bizness & Baltija artiklit jõudnud veel lugeda,» vabandas Skrivilis.

Samas avaldas Skrivilis lootust, et ühinemisläbirääkimised lõpevad sellel aastal. Tallinna farmaatsiatehas ja Grindex peavad läbirääkimisi ettevõtete ühendamise üle suvest alates.

Grindexi erastamiskonkursil kaotajaks jäänud Läti ravimitootja Olainfarm tuumikaktsionäri Olmafarm president Valeri Malõgin iseloomustas Läti ajalehes kirjeldatud skeemi kui väga nutikat ja galantset. «See skeem on eelkõige väga soodne Magnum Grupile,» lisas Malõgin.

Kalle Norbergi kinnitusel pole nad nii primitiivset skeemi läbirääkimistel arutanudki. «Finantse tundev inimene sellist skeemi ei koostaks,» seletas Norberg. «Kardan, et väide, nagu ei tahaks Grindex oma ressursse kasutada ettevõtte arendamiseks, vaid teiste ettevõtete ostmiseks, pärineb Olainfarmist.»

Valeri Malõgin eitas info jõudmist ajalehte Bizness & Baltija tema kaudu. «Tõenäoliselt on infot edastanud asjast huvitatud pankurite grupp Eestist,» lisas Malõgin.

Möödunud kuul süüdistas Valeri Malõgin Eesti ajakirjanduses Tallinna farmaatsiatehast ja selle omanikke avalikkusele väärinfo edastamises ja tulude varjamises.

Hetkel kuum