20. november 1997 kell 22:00

Eesti Energia haldusnõukogu kirub ametnikke

«Ma põhimõtteliselt ei taha, et riigiametis on tööl inimesed, kes on selle pudru kokku keeranud,» kommenteeris RE Eesti Energia haldusnõukogu juht Jüri Käo ettevõtte äriregistrisse kandmisega tegelevate ametnike tööd.

Haldusnõukogu muserdab kõige rohkem see, et Eesti Energia ümberkujundamise ja äriregistrisse kandmisega seotud küsimusega on riigiametnikud tegelenud juba üle aasta ja Eesti Energiat ei ole ikka veel äriregistrisse kantud, ütles Käo. Samas ei oska keegi konkreetselt öelda ühtegi kuupäeva, millal ettevõte äriregistrisse kantakse -- kas see on detsember 1997 või detsember 1998, lisas ta.

«Asi võib minna selleni, et riigikogu peab vastu võtma eraldi seaduse, et Eesti Energiat äriregistrisse kanda,» märkis Käo.

Tema sõnul on haldusnõukogu tõsiasja ees, et Eesti Energiat ei saagi ümber kujundada ja saneerima hakata, sest ta pole äriregistris.

Eesti Energia praeguse peadirektori Udo-Rein Lehtse ametisoleku tähtaeg saab läbi järgmise aasta 20. jaanuaril. Uue peadirektori leidmiseks kuulutatakse lähiajal välja avalik konkurss.

Käo sõnul on Lehtsel kandideerimisvõimalus, kuid haldusnõukogu juhi enda arvamuse kohaselt on raske inimesel, kes on ühe koha peal kaua olnud, mingeid strateegilisi muutusi ellu viia. Ise pooldan pigem seda, et Eesti Energia peadirektori kohale leitakse uus inimene, lisas ta.

Kolmapäevasel haldusnõukogu koosolekul vaadati üle ka Eesti Energia üheksa kuu majandustulemused ning haldusnõukogu liikmed leidsid ka seal probleeme.

Käo sõnade kohaselt puudub objektiivne ülevaade Eesti Energia tuludest ja kuludest. «Täpsemalt öeldes puudub ülevaade Eesti Energia ja tema allüksuste tuludest ja kuludest,» sõnas Käo.

Hetkel kuum