23. november 1997 kell 22:00

Lõuna-Korea palub IMFilt finantsabi

Lõuna-Korea valitsus nõustus lõpuks 20 miljardi dollari suuruse abi saamiseks rahvusvahelise valuutafondi poole pöörduma. Sellel nädalal peaks Koreasse saabuma IMFi delegatsioon, kuid abipaketis pole veel kokkuleppele jõutud ning mitmete analüütikute arvates pole 20 mld dollarit piisav. IMF on varem Kagu-Aasia riikidest toetanud Taid 17 mld ja Indoneesiat 40 mld dollariga. Abi Indoneesiale kujutas endast sisuliselt riigi lühiajalist krediteerimist ning Koreale kuluks analoogilist abi mõnede analüütikute arvates kuni 75 mld dollari ulatuses. Uudis andis siiski positiivse tõuke nii Korea woni kui ka Jaapani jeeni kurssidele. Jeenile mõjus positiivselt ka Tokio börsi NIKKEI-indeksi 2,53protsendiline tõus ning majandusplaneeringute agentuuri teade, et veel pole otsustatud, kas kaasata riigi finantssektori turgutamiseks ka riiklikke fonde.

Aasia bloki kosumine mõjus tervistavalt ka dollarile, mis tõusis reedel tervelt 1,66 penni võrra 1,748 margani (13,984 kroonini), mis oli dollari kõrgeim kurss viimase kolme kuu jooksul. Ei maksa siiski hõisata enne õhtut ning dollari kosumine on ilmselt vaid ajutine. Maaklerite sõnul kasutatakse Saksa marka jätkuvalt ohutu valuutana (safe haven). Ka jeeni perspektiivid pikemas plaanis pole roosilised. Kagu-Aasia finantskriis ei ole kaugeltki veel lõppenud ning Jaapani majanduse kriisist ülesaamine võtab veel aega.

Inglise Pank teatas reedel, et Suurbritannia ühinemine Euroopa rahaliiduga enne 2002. aasta parlamendivalimisi pole tõenäoline. Naelsterling reageeris uudisele tõusuga 23,566 kroonini.

Hetkel kuum