24. november 1997 kell 22:00

Uudised Aasiast tegid turgu

Läti maaklerid hingasid kergendatult, kui Tallinna börs esmaspäeval kõrgemalt avas. Müügisurve kadumine pani hinnad järsult tõusma kogu börsil. Menukamate seas olid Unibanka, Balta ja Staburadze. Turu suunamuutust on veel vara ennustada. Läti maaklerite arvates oli tänane tõus suuresti spekulatiivne ning tuule suuna muutus võib saavutatud edu taas minema puhuda. Siiski leidus optimiste, kes arvasid, et ostmiseks on parim aeg ja halvim Balti turgudel on möödas.

Leedu börs eiras esmaspäeval kohalikku trendi ning aktsiate hinnad jätkasid langust. Börsi käive oli äärmiselt tagasihoidlik ning maaklerite sõnul on tegu turu rahunemisega eelmise nädala järsu languse järel. Lisanimekirja energeetikafirmade käive kahanes minimaalseks, kuid hinnad jätkasid langust. Põhinimekirjas liiderpangad siiski pisut tõusid ning see lubab arvata, et lühemas perspektiivis liiguvad hinnad üles. Põhjalikumat trendimuutust ennustada pole seni siiski põhjust.

Vene aktsiaturg langes esmaspäeval üle 3%. Languse taga oli eeskätt reedesest tõusust inspireeritud kasumivõtmine. Analüütikute sõnul valitseb turul äärmiselt lühiajaline vaatenurk ning juba mõneprotsendised tõusud viivad kiirele kasumivõtmisele, mis ei võimalda olulisemat hinnataseme muutust. Ehkki pärastlõunal ilmus turule mõningaid New Yorgi ostuordereid, ei oodata suuremat välisraha sissevoolu turule enne kui detsembri teisel poolel.

Suurimaks uudiseks esmaspäevasel USA turul oli teade Jaapani maaklerfirma Yamaichi pankrotist. Dow avanes 50 punkti madalamal ning hoidis taset hommikupoolel. Suur üllatus pankrot polnud, turud olid informeeritud juba reedel. Huviga oodatakse esmaspäeval suletud Tokio börsi reaktsiooni. Enim langes taas Nasdaq tänu loomupäraselt õhemale turule, ka teistel turgudel olid tehnoloogiaaktsiad löögi all. Positiivsena nähti kindla suuna puudumist pangandusaktsiates.

Hetkel kuum