25. november 1997 kell 22:00

Eesti Pank tahab korda teha talle kuuluva hoone Kuressaares Lossi tänav 6, kus praegu asub Kuressaare noorte huvikeskus.

Eesti Pank ei välista, et hoone võetakse kasutusele külalistemajana. Samas on Eesti Pank seisukohal, et kõik hoonega seotud kulutused on pank valmis linnale hüvitama.

Eesti Panga haldusdirektor Vello Roosiaas on öelnud, et remondiküsimus tõuseb päevakorda pärast seda, kui hoone on tulnud panga bilanssi. ETA

Eesti ehitusettevõtted ehitasid Eestis 1997. aasta III kvartalis alltöövõttu kasutamata 2 miljardi krooni eest, mis on püsivhindadesse ümber arvutatult 6 rohkem kui 1996. aasta III kvartalis, teatab statistikaamet.

Koos alltöövõtuga tegid Eesti ehitusettevõtted 1997. aasta III kvartalis ehitustöid 3 miljardi krooni eest, mis on kehtivates hindades 23 protsenti rohkem kui 1996. aasta III kvartalis.

Remonditööd moodustasid ehitustöödest 1,6 miljardit krooni ehk 54 protsenti. Võrreldes eelmise aasta III kvartaliga suurenes remonditööde osa ehitustöödes 7 protsenti. ETA

Eesti sillaehitusfirma AS K-Most lõpetas Moskvas eelmisel nädalal üle Moskva jõe viiva silla renoveerimistööd.

K-Mosti direktori Anatoli Kononenko sõnul rajas ettevõte koostöös Venemaa ehitajatega üle Moskva jõe 400 meetri pikkuse ning kaheksa sõidureaga silla.

«Kuna eestlased olid objektil alltöövõtu korras, ei saa me silla maksumust avaldada,» ütles Kononenko. «Kuid Venemaal on silla ehitamine kõvasti kallim kui Eestis.»

Tänavu oli see sild K-Mosti kolmas suurem objekt Moskvas. BNS

Hoolimata ehitusalase leppe sõlmimisest ei õnnestunud Eesti ja Leedu ehitusjuhtidel sirgeks rääkida kahe riigi vahelise tsemeditüli küsimust.

Leedu on viimasel aastal teinud Eesti tsemendi müügile takistusi. Eesti Kunda tsemenditehas on seetõttu hakanud Leedus kättevõidetud turuosa kaotama.

Leedu on kehtestanud tsemendistandardi, mille järgi tsemendi leelisesisalduseks võib olla kuni 0,8 protsenti, Kunda tsementidel on see sõltuvalt sordist 1--1,6 protsenti. BNS

Hetkel kuum