30. november 1997 kell 22:00

Winum-E ostab tehase piirituse hinnaga

Vandeadvokaat Urmas Arumäe ütles, et kui ETFC Gruppi kuuluv alkoholitootja Winum-E leiab Rakvere tehases seisvale piiritusele ostja ja müüb mahutites leiduvad poolteist miljonit liitrit piiritust normaalse turuhinnaga, on erastajad tehase niisama kätte saanud.

Arumäe leiab, et ASil Winum-E on piiritusetehase ostmisel muud kavatsused, kui see, et piiritusetehase omamine oleks omaette hea äri. «Piirituse tootmise peale nad küll äri ei ehita,» väitis Arumäe.

«See, et nad piiritusetehase koos poolteise miljoni liitri piiritusega endale saavad, oli Winumile enne teada, kui see ametlikult erastamisagentuuris välja öeldi,» jätkas Arumäe. «Moe tehas oleks poole kohalikust turust vastasel juhul endale saanud,» väitis Arumäe.

Arumäe on seotud kolmandiku Moe piiritusetehase aktsiate omaniku OÜga Tulivesi (endine Balti Põrand), kes esitas Rakvere piiritusetehase erastamiseks konkureeriva pakkumuse.

ASi Rakvere Piiritusetehas juhatuse esimees Sven Prees sõnas, et tehase laos seisva piirituse tootmist on krediteeritud pangalaenudega. See tähendab, et piirituse müügist saadud raha tuleb pankadele kohe tagasi maksta ja seetõttu ei vasta Arumäe süüdistused Winum-E aadressil tõele, ütles Prees. «See raha ei jää mingil juhul omanikele,» väitis ta.

Prees lausus, et tehase mahutites seisvat piiritust ei saa kindlasti arvestada Winum-E ostetud kauba hulka. «Nad said ainult tehase ja ei midagi muud,» väitis Prees.

Prees märkis, et Rakvere piiritusetehase hoonetel ei ole kinnisvarana mingit väärtust. «Nende hoonetega pole midagi muud teha,» lausus ta.

Winum-E juhti Arno Narrot ei õnnestunud Äripäeval reedel ja nädalavahetusel kätte saada.

Hetkel kuum