1. detsember 1997 kell 22:00

Hansapank ostis poole ProMedist

Investorid omandasid aktsiad suunatud emissiooni kaudu.

ProMedi juhataja Vahur Nurme kinnitusel oli tal ProMedi aktsiakapitali suurendamise plaan küps juba varem. Nurm ei avalikustanud tehingu hinda, põhjendades seda pooltevahelise kokkuleppega. Varem kuulus ProMed sajaprotsendiliselt Vahur Nurmele.

Hansapanga kapitaliturgude osakonna juhataja Taavi Lepmetsa sõnul omandasid ProMedi aktsiaid Hansapanga kauaaegsed, nii kodu kui välismaised kliendid. «Need ei ole investorid, kes iga päev börsil kauplevad,» rääkis Lepmets. «Nende eesmärk ei ole aktsiad kiiresti maha müüa.»

Taavi Lepmets iseloomustas ProMedi kui kiiresti arenevat ettevõtet, millel on hea kasvupotentsiaal.

«Samas ei ole ettevõte veel valmis börsile minema,» selgitas Lepmets. «Seetõttu on ProMedil kõige kasulikum kaasata kapitali mitte avaliku emissiooni, vaid väikese ringi finantsinvestorite kaudu.» Aktsiaemissiooni üheks eesmärgiks oli tugevdada firma finantsseisu täiendava omakapitali kaudu, lisas Lepmets.

ProMedi eelmise aasta käive oli 119 miljonit krooni ja kasum 207 000 krooni. Vahur Nurm prognoosib grupi konsolideeritud käibe suuruseks tänavu 180 miljonit krooni ning loodab kasumit saada umbes viis miljonit krooni. ProMedile kuulub Eesti ravimiturust ligi viiendik.

Hetkel kuum