1. detsember 1997 kell 22:00

Klubis on turvaline

Sunset avati 1995. aasta suvel. Sama aasta oktoobris töötati klubi välja turvakontseptsioon ning objekti valvama ja klubikülastajate heaolu asus kaitsma turvateenistus. Sunseti üks omanikest Raivo Sersant ütles, et tänu kaheaastasele pingelisele tööle on praegu klubi turvalisus kõrgel tasemel.

Kaks aastat klubi tööd juhtinud ning tänavu septembris valveseadmete firmasse tööle asunud Sven Nuutmann ütles, et meelelahutusettevõtte edukaks toimiseks on tähtsaim külastajate turvalisus, siis teenindus ja alles viimasena programm.

Klubi kulutab turvalisusele 3--4% oma eelarvest, kusjuures Sven Nuutmann peab turvafirma palkamist oma teenistuse pidamisest palju otstarbekamaks. Kuid üksi turvameeskonnast ja tehnilise valve ülesseadmisest on ööklubitaolises rahvarohkes lõbustusasutuses vähe, nendib Sven Nuutmann. Sellest olulisem on töötada välja firma turvakontseptsioon, mille alusel valvurid näiteks liiguvad ettenähtud tsoonides, millest ei tohi lahkuda ka ekstremaalsetes situatsioonides. Lisaks turvameestele kontrollivad külastajate heaolu saalis ringiliikuvad erariietes turvajuhid. Kriitilisemate klubiosade pidev jälgimine aitab Sven Nuutmanni sõnul konfliktsituatsioone summutada juba eos ja seetõttu polegi tänavusest suvest ühtki tõsisemat juhtumit esile tuua.

Endise klubi juhataja hinnagul toimis täielik kontroll juba klubi uksel, sest siseneda polnud võimalik külm- ega tulirelvadega ega alkohoolsete jookidega.

«Raske on tabada narkootikumide sissetoojaid, aga usun, et kuni tualetikabiinini suutsime diilerite tegevust täielikult pärssida,» ütles Sven Nuutmann.

Tema hinnangul on klubi tänaseks muutunud hästi valvatavaks kohaks, kuhu narkokullerid ega ka prostituudid eriti tikkuda ei soovi.

Hetkel kuum