1. detsember 1997 kell 22:00

Oodatakse novembri tulemusi

KauplemineTallinna börsil oli eile suhteliselt väheaktiivne ja likviidsemate aktsiate osas ka eriliste hinnamuutusteta. ÄP indeks tegi päevaga 0,15protsendise tõusu ja lõpetas päeva 679,45 punktil. Börsi ja vabaturu kogukäive oli 43,11 mln kr.

Maaklerite arvates võis kauplemist pärssida pankade novembrikuu majandustulemuste ootus. Lähipäevil selguma hakkavad tulemused tõenäoliselt siiski suurt mõju aktsiahindadele ei oma. Suure tõenäosusega vastavad tulemused turu ootustele, st jäävad tagsihoidlikuks. Ainsa võimaliku üllatajana on spetsialistid näinud Ühispanka, kes on suutnud sel sügisel välja võluda kasumeid sealt, kust keegi teine neid näha ei oska.

Väljaspool pangasektorit jäi kauplemine eile väga napiks. Suurima käibega olid tööstussektori aktsiad EMV (3,6 mln kr) ja Baltika (3,03 mln kr). Börsi lisanimekirjas registreeriti rohkem kui kaks tehingut vaid Estiko aktsiaga, mille hind tegi päevaga korraliku 6,38protsendise tõusu ja lõpetas börsi sulgemisel 31,0 kr tasemel. Vabaturul kukkus ebaloomulikult suure spreadiga (10--21 kr) kaubeldav Viru Ranna aktsia 50%, rekordiliselt madala 10 kroonini.

Hetkel kuum