15. detsember 1997 kell 22:00

Tänavu rekordmahus välisinvesteeringuid

Esialgsetel andmetel tuli tänavu kolmandas kvartalis Eestisse otseinvesteeringuid rohkem kui miljard krooni. Samal ajal investeerisid Eesti ettevõtjad väljapoole riiki umbes 500 miljonit krooni. Sissetulnud ja väljaläinud investeeringute saldo oli ümmarguselt 730 miljonit krooni.

Eesti investeeringute ja kaubanduse arendamise sihtasutuse juhatuse esimees Jüri Sakkeus ütles Postimehele, et tänavust aastat võib pidada igati kordaläinuks, sest kolme kvartaliga on Eesti saanud otseinvesteeringuid kolme miljardi krooni ringis.

Sakkeuse sõnul ei ole praegu küll kuidagi tunda, et hiljutine börsikriis oleks hakanud takistama otseinvesteeringute tulekut Eestisse.

«Börsikriis toimus ju samal ajal paljudes maailma maades, mitte ainult Eestis,» lisas Sakkeus. «Eelkõige pani niisugune asi mõtlema portfelliinvestoreid. Nemad vajavad praegu eelkõige aega järelemõtlemiseks ning kindluse saamiseks, et hakata uuesti investeerimisotsuseid tegema.»

Kesk- ja Ida-Euroopa riikide hulgas oli Eesti mullu välismaiste otseinvesteeringute mahult ühe elaniku kohta Ungari järel teisel kohal (Ungaris 1471 dollarit, Eestis 559 dollarit). BNS

Hetkel kuum