18. detsember 1997 kell 22:00

Saksa liidupank hoiatab inflatsiooni süvenemise eest

Saksa hinnad on viimasel ajal tõusnud ning see sundis liidupanka juba oktoobris keskset baasintressi, repointressi kergitama 3 protsendilt 3,3 protsendile. Inflatsioon sõltus mõnevõrra nõrgenenud Saksa marga tõttu kallimast impordist ja kasvanud maksudest, väidab keskpank. Osaliselt kompenseeris seda suurenenud tootlikkus tööstuses, kuid ikkagi on liidupank seisukohal, et sügise jooksul on hindade stabiilsus kõikuma löönud.

«Liidupanga ülesanne on ennekõike jälgida, et likviidsuse kasvuga majanduses ei kaasneks kiiremat hindade tõusu,» öeldakse Saksa keskpanga uues kuuülevaates.

Lisaks hoiatab ta, et Aasias kestev majanduskriis võib kahandada tuleval aastal ülemaailmse majanduskasvu dünaamikat. Sellele vaatamata loodab pank, et Saksa majandus tuleva aasta jooksul kasvab, ehkki on mitmeid häirivaid asjaolusid.

Kolmandas kvartalis kasvas Saksa eksport 14%, kuid samal ajal jaekaubanduses läbimüük vähenes.

Paranenud on veonduse ja teenindussektori tulemused, kuid suurtes raskustes on ehitus. Kui 1998. aastal peaks Lääne-Saksamaal töötus hakkama vähenema, siis idaliidumaades selle kasv jätkub.

Liidupank kutsub valitsust eelarvekulu vähendama, et Saksamaa suudaks tänavu täita Euroopa majandus- ja rahaliidu nõuded. DI-ÄP

Hetkel kuum