Talinvesti aktsiafond oli eelmise aasta tulusaim

12. jaanuar 1998, 00:00

EstIB-Talinvesti Varahalduse hallatava fondi 360 päeva tootlus aasta lõpus oli 37,59 protsenti. Talinvesti aktsiafond paigutab oma varasid peamiselt Baltimaades, Venemaal ja Ukrainas, kuid portfellihaldur Hannes Raagi ütlusel on edaspidi kavas laiendada investeeringuid ka Skandinaavia ja Kesk-Euroopa turgudele.

EstIB-Talinvesti Varahalduse tegevdirektor Sten Soosaar ütles, et lubadust, millal täpselt fondi investeerimispiirkonda laiendatakse, ei julge ta anda.

Soosaar möönis, et aktsiaturu langusega kannatas kahju ka nende fond, kuid üldiselt suudeti positsioonidest õigel ajal loobuda.

Konkurentsi Talinvesti aktsiafondile suutis pakkuda vaid Hoiupanga Venemaa investeerimisfond, kuhu aasta alguses paigutatud 1000 krooni teenis aastaga lisa 341 krooni. Fondi algataja fondihaldur Vadim Ogne?t?ikov suundus sügisel samale tegevusele Hansapanka.

Jaak Tikko fondi haldavast Hoiupanga Investeeringute ASist ütles, et olulisi muutusi fondi investeerimisstrateegias sel aastal ette näha ei ole.

Selleks aastaks prognoosivad fondihaldurid turu närvilisust ja aktsiahindade kõikumist, mistõttu erinevused fondide tootluste vahel võivad veelgi suureneda.

«See aasta saab olema lühiajaliste investeeringute periood. Senisest enam hakatakse analüüsima ja kauplemine muutub aktiivsemaks,» hindas Soosaar. Tema hinnangul suudavad paremad fondid saavutada aasta lõpuks üle 40% tootluse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing