Skandaalid mõjutavad kursse

28. jaanuar 1998, 00:00

Eile olid valuutaturgudel peamisteks «tegijateks» poliitilised intriigid. President Clintoni seksiskandaal omandab üha uusi varjundeid. Esmaspäeva õhtul ennast koguma hakanud dollari kurss langes jälle pärast Dallas Morning News internetiversiooni uudises teatatut, et üks salateenistuse töötaja võib anda vajadusel konkreetseid tunnistusi presidendi vastu.

Jaapani rahandusministeeriumi ametnike altkäemaksuskandaali tõttu oli sunnitud tagasi astuma rahandusminister Mitsuzuka. Mõlemad sündmused muutsid turud ettevaatlikuks. Turuosaliste arvates ei ole oluline niivõrd saareriigi ministri tagasiastumine, kui tema järeltulija. Oleneb ju uuest ministrist suuresti riigi rahandusreformi radikaalsus, millest omakorda sõltub Jaapani majanduse edasidine käekäik. Kuuldavasti on uute ministrikandidaatide seas ka taolisi persoone, kes soovivad majanduse esialgselt planeeritust agressiivsemat majandusreformi. Analüütikud loodavad siiski, et rahandusreformi lõplik variant saab peamiseks jeeni toetavaks jõuks. Jaapani majandusnäitajad on väga kesised ning ilma radikaalsete muutusteta riigi sisetarbimise elavdamiseks ei ole majanduse paranemist loota.

Eile õhtul oli dollari kurss 1,79 marka (14,32 krooni).

Rootsi kroon langes eile Saksa marga suhtes viimase seitsme kuu madalaimale tasemele (4,443 DEM/SEK-ni ehk 1,8006 kroonini) pärast Rootsi keskpanga juhi avaldust, et repomäära muuta pole vaja ning inflatsioon on riigis madalam kui esialgu kardeti. Samas lisas president, et krooni kursi nõrgenemine on positiivne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing