29. jaanuar 1998 kell 22:00

Mäesuusavarustuse valikul tasub jälgida uuendusi

Olles otsustanud soetada endale mäesuusavarustuse, peaksite esiteks hindama oma oskusi, ambitsioone ja rahakotti, leidmaks sobiva kompromissi.

Algajale ja peamiselt Eesti oludes sõitmiseks sobib kõige lihtsam komplekt: klassikalised mäesuusad (hind ca 1700 krooni), kuni 9 DIN side (ca 900 krooni), kahe kuni nelja klambriga mäesaapad (ca 1200--1900 krooni) ja kepid (250--330 krooni).

Kes soovib aga kogeda midagi enamat, võiks valida uued, "isepööravad" carving-tüüpi suusad.

See suusatüüp on sündinud lumelauasõidu ja gigantslaalomi sümbioosina. Maailmas müüdavatest mäesuuskadest moodustab carving-suuskade müük ca 80%.

Erinevalt tavalisest mäesuusast on carving-suusk otstest laiem ja keskelt peenike, n-ö taljesse lõigatud. Selline suusakuju võimaldab suusatajal märksa lihtsamalt pöördesse minna ning pöördest välja tulla.

Carving-suusa valikul peab silmas pidama, et suusk valitaks suusatajapikkune, mitte 10--15 cm sõitjast pikem nagu vanasti. Hea sõitja kiirel mäel võiks võtta ka endast pikemad suusad.

Carving-suusale soovitan ka carving-klambreid, mis võimendavad juhitavust ja on kõrgendusplaadiga, et sõitja järsema pöörde ajal saapaid ja klambreid lumme ei kallutaks.

Uut tüüpi suusk pole mõeldud üksnes ekspertidele, vaid sobib ka harrastajale ja algajale. Sõidutehnika paraneb märgatavalt ja väiksema vaevaga saab suusasõidust rohkem naudingut.

Hea carvingu täiskomplekt maksab ca 6000 krooni.

Hetkel kuum