12. veebruar 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Telekontsern AS Levicom müüs talle kuuluva telelehtede väljaandja ASi Parimeta meediaärimees Hans H. Luigele.

ASi Parimeta, mis teiste seas andis välja ka ajakirja Nädal, müügihind oli ametlikult kinnitamata andmetel ligi 20 miljonit krooni. ÄP

Venemaa kaupluselettidele on hakanud ilmuma tooted, mis sarnanevad väga Ühinenud Meiereide ja teiste Eesti piimatööstuste toodetele.

Nagu kirjutas eilne Moskva ajaleht Novõje Izvestija näitas füüsika- ja keemiatehnoloogia instituudi laborikeskuses tehtud uuring, et ükski neist toodetest ei ole koorevõi, nagu pakendilt lugeda võib.

Nii on või pähe müüdav toode, mille valmistajaks on märgitud aktsiaselts Tartu Lacto ning nimetuseks Pribaltika, tegelikult palmi- ja hüdreeritud ning naturaalse sojaõli segu.

Pakendi kujunduse on eestlastelt üle võtnud Moskva firma Getab. BNS

Eesti Krediidipanga aktsionärid otsustasid erakorralisel üldkoosolekul laiendada suunatud aktsiaemissiooni teel panga aktsiakapitali.

Krediidipank emiteerib 255 000 10kroonise nominaalväärtusega lihtaktsiat hinnaga 24 krooni aktsia, ütle panga president Rein Otsason.

Aktsiakapitali laiendamist soovinud Portfolio Investment I AS omas Eesti Krediidipanga aktsiad juba varem. OSF Portfolio Investment I omandab tehingu tulemusena ligi 10% panga aktsiakapitalist. BNS

Kohtus ekspankur Rein Kaareperet kaitsnud vandeadvokaadi Simon Levini sõnul pole tal andmeid, et keegi oleks kriminaalasja uurimist mõjutada püüdnud.

«Tundes ammu isiklikult Rein Kaareperet, ei pea ma seda usutavaks, ma koguni välistan seda,» ütles Levin.

Riigiprokurör Indrek Meelak teatas eilses Eesti Päevalehes, et justiitsminister Paul Varul nõudis prokuratuurilt Kaarepere kriminaalasja lõpetamist ning asjaga seotud prokurörile on pakutud miljon krooni altkäemaksu.

Meelaku väiteid kinnitas ka riigiprokuröri asetäitja Alar Kirs. BNS

Forekspanga jaoks on Pioneerbangas osaluse omandamise eesmärgiks tegevuse laiendamine Venemaale, keskendudes keskmise ja väiksema suurusega eraettevõtete teenindamisele, ütles juhatuse esimees Ivar Lukk.

1997. aasta lõpus oli pank bilansimahult umbes 180. Venemaa pank.

Vastavalt Pioneerbanga aktsionäride lepingule on Forekspangal õigus boonustasule täiendavate aktsiate näol, mis võib suurendada Forekspanga osalust Pioneerbangas kuni 51 protsendini. BNS

Tallinna linn planeerib tänavu Merivälja ja Nõmme kommunikatsioonide rajamisse investeerida kolm miljonit krooni.

Enamasti ehitavad uutes linnaosades kommunikatsioonid välja hoonestajad ise, kuid linnal on täitmata mõned varasemad kohustused, selgitas Tallinna abilinnapea Sergei Kulakov. BNS

Eesti ekspositsioon sel nädalal Moskvas toimuval rahvusvahelisel toidumessil on Balti riikide seast suurim.

«Need on olnud hullumeelsed päevad. Ei saa kuidagi kurta, et kontakte ei tekiks,» ütles põllumajandu-kaubanduskoja kaudu Eesti suurtootjaid esindav Liina Võssotskaja.

Kogu maailma tootjate seas kõrgelt hinnatud Moskva Expo keskuse toidumessil on Eesti esindatud kokku 15 boksi ja 23 firmaga. Põllumajandus-kaubanduskoda esindab üheksat firmat, sealhulgas Adavere ja Rakvere lihatööstusi, Võru Juustu, Kalevit ja Ühinenud Meiereisid. BNS

Soome Rautakirja kontserni kuuluvate R-kioskite käive kasvas möödunud aastal Eesti turul kolm korda 59 miljoni kroonini, teatas Rautakirja Helsingi börsile.

Kioskite arv Eestis suurenes aastaga saja võrra, Soomes kahanes kioskite arv 13 võrra 736ni.

Rautakirja kontserni käive kasvas möödunud aastal 5,3 protsendi võrra 9 miljardi kroonini. Kasum enne eraldisi ja makse oli 567 miljonit krooni. BNS

Chrysleri ja Jeepi autode esindaja Eestis, AS Balti Ameerika Auto avab reedel uue ligi 25 miljonit krooni maksnud autokeskuse Tallinnas.

Sellel aastal plaanib AS Balti Ameerika Auto müüa Eestis üle 240 Chrysleri ja Jeepi. 1997. aastal müüs ettevõte 59 Chryslerit ja 39 Jeepi.

Balti Ameerika Auto rahastas projekti kolmandiku ulatuses ise, ülejäänu Tallinna Panga laenu abil. Ettevõte prognoosib projekti tasuvusajaks kaheksa aastat. BNS

Hetkel kuum