17. veebruar 1998 kell 22:00

Halliste kirik kaupleb linnavalitsusega

Eile arutas kiriku pakkumist Mõisaküla linnavolikogu. Möödunud aasta lõpus kinkis Kanadas elav Carmen Groeneveld oma lapsepõlve kirikule kolm maja ja 31 hektarit maad Mõisakülas. Ühtlasi andis vanaproua kirikule kõik volitused seda vara müüa, rentida ja kasutada.

Seni olid linnavalitsus ja lasteaed maju tasuta kasutanud, rääkis Mõisaküla linnasekretär Helle-Liis Männik. «Vaevalt et uus omanik tasuta kasutada annab,» lisas ta. Üks hoone on elumaja, kuid üsna lagunenud.

Linnavalitsus taotles valitsuselt raha ja talle eraldati omandireformi reservfondist 1,5 miljonit krooni. Selle eest peaks linnavalitsus ümber kolima uutesse ruumidesse või hüvitama kirikule majadest loobumise.

Halliste kirikuõpetaja Kalev Raave ütles, et õigupoolest ei olegi kirikul kingitusega midagi peale hakata. «Ainus tõeline väärtus on linnavalitsuse maja, lasteaed on vana ja elumaja samuti,» rääkis Raave. «Maa on vesine ja asub linna servas.»

Teiseks tuleb tema sõnul arvestada, et veerandi osas on kinnistu ja majade omanik Pavel Kuusk, kelle soovid ei pruugi kiriku omadega kokku langeda. Pealegi on Mõisaküla Raave sõnul liiga väike koht, et leida uusi rentnikke seniste asemele.

Maa ja elumaja tahaks Halliste kirik jätta Mõisaküla kogudusele. Linnavalitsuse ja lastepäevakodu maja eest aga soovib Raave 100 000 krooni. See on sama palju kui Halliste kiriku aastane eelarve, võrdles Raave.

Hetkel kuum