17. märts 1998 kell 22:00

Seina- ja põrandaplaatide vuugisegu

Uninaksi vuugisegu on mõeldud kahhel-, klinker- ja kiviplaatide vuukide täitmiseks nii seinas kui ka põrandal. Vuugisegu saadakse pulbri segamisel veega ja seda saab kasutada nii sise- kui ka välitingimustes. Uninaks pakub segusid 11 värvitoonis.

Plaaditavad ruumid võivad olla niisked ja isegi märjad. Kivinenud vuugisegu kannatab kuuma ja külma.

Uninaksi vuugiseguga täidetakse seinaplaatide 2--6 mm laiused vuugid 1--2 ööpäeva pärast plaatimist. Põrandaplaatide vuuke võib täita 2--3 ööpäeva möödudes. Kinnitussegu ei tohiks olla tõusnud üle poole vuugi sügavuse. Vuukimisel ja kaks ööpäeva pärast seda peab plaatide ja keskkonna temperatuur olema kõrgem kui 5 °C.

Vuukimisel kasutatakse kummist pahtlilabidat, millega tõmmatakse segu viltuste tõmmetega üle plaadivuukide. Vuugisegul tuleb lasta sõltuvalt tingimustest 15--30 minutit kuivada. Seejärel puhastatakse plaadid niiske käsnaga ja tõmmatakse kuiva lapiga üle. Kuivades tingimustes on soovitatav vuuke mõne tunni pärast niisutada. 24 tunni järel ei saa enam piisavalt tugevaks muutunud vuuke kergelt kriimustada. Põrandaplaatide vuukimise järel ei tohi kaks nädalat kasutada põrandakütet.

Hetkel kuum