23. märts 1998 kell 22:00

Venemaa vajab värskeid ideid

Presidendi poolt määratud Venemaa välispoliitiline kurss jääb muutmatuks. Kõik Boriss Jeltsini poolt märtsiks-aprilliks määratud rahvusvahelised kohtumised jäävad jõusse. Sellest lähtudes võib veendumusega kinnitada, et Vene-Eesti suhteid Venemaa valitsuse vahetus otseselt ei puuduta.

Vene Föderatsiooni president palus valitsuse liikmeid täita oma kohustusi kuni uue valitsuskabineti loomiseni. Konstitutsiooni kohaselt peab Boriss Jeltsin esitama parlamendile peaministri kandidaadi mitte hiljem kui kahe nädala jooksul. Sellest lähtub, et kõik valitsusstruktuurid jätkavad oma tööd nagu tavaliselt.

Samuti jätkab tööd Vene-Eesti valitsustevaheline komisjon vastavalt hiljuti kinnitatud plaanile ja samas koosseisus, mis oli loodud Venemaa valitsuse otsusega.

Boriss Jeltsin võttis ajutiselt enda kanda valitsuse esimehe kohustuste täitmise. Samal päeval nimetas ta esimeseks asepeaministriks Sergei Kirijenko, kellele on nüüdseks usaldatud valitsuse esimehe kohustuste täitmine. Faktiliselt ta juba alustas uue valitsuse koostamist.

Venemaa rahvale tehtud pöördumises märkis Boriss Jeltsin, et valitsus pole tulnud toime mitmete võtmeküsimuste lahendamisega, kuigi tervikuna on tema ette seatud ülesanded täitnud.

President on veendunud, et majandusreformidega tuleb tegelda energilisemalt ja efektiivsemalt. Ta osutas sotsiaalsfääri mahajäämusele, läbimurde vajadusele majanduselus, milleks on vaja uusi inimesi ja ideid. ÄP

Hetkel kuum