24. märts 1998 kell 22:00

?veitsi saatkond kolib Roosikrantsi tänavale

Maailma ühe suurema edasikindlustusfirma SwissRe kinnisvaraarendusprojekti kuulsaim rentnik on ?veitsi konsulaat. 4900m² büroo- ja kauplusepinnaga hoonesse kolib omaniku Eesti tütarfirma ning Rootsi ehitus- ja kinnisvarafirma Besqab. Ehitust nõustasid Rootsi spetsialistid.

Seitsmekorruselise polüfunktsionaalse hoone igal korrusel on ca 1000 m² pinda, mida saab jagada kuni kuueks bürooks. Maja südames ulatub põrandast klaaskatuseni aatrium ehk siseõu, mida I korrusel ümbritsevad äriruumid ning II--V korruseni bürood. Majas on kolm lifti, mis tagavad igale büroole oma sissepääsu.

Büroode aknad avanevad tänava poole või klaasitud siseõue. Tööruume ja neid ümbritsevaid ruume eraldavad klaasist vaheseinad. Ruumide väljaehitamisel on kasutatud vastupidavaid ja kulumiskindlaid viimistlusmaterjale, büroode seintesse on paigaldatud lehtmetall. Kõigis büroodes on võimalik reguleerida ventilatsiooni-, soojus- ja jahutussüsteemi. Majas on gaasiküte.

Maja kahel alumisel korrusel (kokku 1611 m²) asub parkla, kuhu pääseb magnetkaardiga. Hoone turvalisus on tagatud kaamerate ja mehitatud valvega.

V korrusel asub neli ja V--VII korrusel veel neli läbi kahe korruse ulatuvat 2--5toalist üürikorterit. Terrassiga korterite siseviimistluses on kasutatud looduslikke materjale (puit- ja klinkerplaadid).

Ohutuse ja heliisolatsiooni tagamiseks on korterite vaheseinad betoonist.

Hetkel kuum