2. aprill 1998 kell 22:00

Proua Grossmann rahustab inimesi

Üle 40 aastane bioloogiakandidaat Grossmann asutas paari aasta jooksul kinnisvaraärist teenitud rahaga sensitiivse ravi keskuse, mille käive ületas eelmisel aastal 250 000 krooni.

Nädalas võtab Grossmann vastu kaks-kolm uut patsienti, järjekord temaga kohtumiseks on paar nädalat.

Grossmanni keskuse põhitöö toimub Koplis ASi Standard büroohoones, kus tema käsutuses on eri korrustel kontoriruumid ja saal grupitöö läbiviimiseks. Grossmanni kabineti kõrval asub Keskerakonna peakorter. Seetõttu on koridoriseinal kõrvuti plakatid poksikinnastes Edgar Savisaarest ja tantsivast proua Grossmannist.

Keskerakonna esimees pole Grossmanni seanssidel veel käinud. «Oleme lihtsalt teretuttavad,» sõnab Grossmann. «Aga ma arvan, et ta võiks kaalust allavõtmise peale mõelda küll.»

Standardi juhatuse esimehe Enn Veskimägi sõnul on Grossmann korrektne rentnik, kellega pole probleeme. Millega ekstrasens tegeleb või kes ta juures käivad, Veskimägi täpselt ei tea. «Vahel käib seal mingi trummide põristamine,» oskab ta öelda.

Galina Grossmanni raviseansid on kallid ja maksvad 3000--4000 krooni või isegi rohkem. Peamiselt pakub ta kõhnumiskuuri ja vabanemist alkoholi- või tubakasõltuvusest.

Grossmann rõhutab, et ta pole lihtsalt ennustaja või kadunud asjade tagaotsija, vaid teadlane, kes aitab inimesi oma energiaga.

Esimene seanss Grossmanni juures maksab 500 krooni, kui on vaja korraldada kordusseanss, tuleb maksta 3500 krooni, räägib Grossmann. Ta garanteerib inimestele peaaegu sajaprotsendilise edu, keegi pole teda pettuse pärast taga kiusanud.

Saleduskuur on Grossmanni keskuses kallim kui kaalujälgimine. Kuu ajaga 4--6 kilogrammi mahavõtmine maksab ligi tuhat krooni. Kaalujälgijatel maksab sama teenus orienteeruvalt 420 krooni.

Meestele on kõhnumiskuur kallim. Näiteks üks 30 kilogrammi maha võtnud mees maksis Grossmanni sõnul 20 000 krooni. «Minu juures käib palju ärimehi, ehkki suure raha panevad julgemini välja need, kellel see on kergemini sisse tulnud,» lausub Grossmann.

Grossmann sõnab, et ta teeb oma energiaga ränka tööd ja ei teeni sellega palju. Tal pole autot ja ta elab tagasihoidlikus kolmetoalises korteris.

«Kui ma tahaksin rikkaks saada, piisaks mul inimesi kodus vastu võtta ja kulukaid raviseansse poleks vaja korraldada,» ütleb Grossmann.

Ta annab praegu tööd kümmekonnale inimesele, enamasti on need sugulased. Pangalaenu pole füüsilisest isikust ettevõtja seni võtnud. Laupäevaks üüris Grossmanni keskus 8000 krooni eest Sakala keskuse suure saali. Ürituse põhjal kavatseb ta uue õppefilmi teha. Kuni 200 krooni maksvaid pileteid oli paar päeva enne etendust müüdud vaid sadakond.

Hetkel kuum