5. aprill 1998 kell 22:00

Hansapanga panus Tallinna Pangale

Reedel kukkus tähtaeg, milleni kehtis Hansapanga liitumisettepanek Tallinna Pangale. Eile ütles Hansapanga juhatuse liige Rain Lõhmus, et praeguseks pole ametlikke otsuseid selle kohta, mis edasi saab.

«Meil on siiski ?ansse saada Tallinna Pank endale, tehes veel parem pakkumus,» tunnistas Lõhmus. Ta lisas, et Tallinna Panga aktsionäridel tuleks otsustada nii, kuidas neile kasulikum.

Jüri Mõis ütles, et Hansapank Forekspanka endale ei taha. «Eelmisel sügisel me kõnelesime Forekspanga juhtidega umbes pool tundi, ja siis otsustasime, et me ei taha üksteist,» sõnas Mõis.

Hoiupangaga liitumisega Hansapank ei kiirusta. 1. aprillil täitus tähtaeg, mil kahe panga komisjon pidi esitama esimese aruande. Seda pole veel tehtud, ütles Rain Lõhmus. Ta lisas, et tähtajast mittekinnipidamine ei tähenda suhete jahenemist kahe panga vahel.

Hansapank plaanib emiteerida enne suve 7 miljonit aktsiat. Juhatuse esimehe Jüri Mõisa sõnul toob emissioon panka umbes 850 mln krooni, millest 60% kasutatakse ära Eestis, 25% Lätis ja 15% Leedus.

Eestis soovib Hansapank laiendada tegevusmahtu, Lätis laenutegevust ning avada kindlustusseltsi ning Leedus on plaanis alustada pangategevust.

Hetkel kuum