5. aprill 1998 kell 22:00

Lühiuudised

AS Dvigatel täitis lõpuks oma lubaduse ning tasus reedel Eesti Energiale ära viimase osa ehk pool miljonit krooni elektrivõlast.

RE Eesti Energia tütarfirma Energiamüük direktor Väino Milt kinnitas reede õhtul, et Dvigatel on kõik oma võla Eesti Energiale tasunud.

Eesti Energia lülitas Dvigatelil elektri välja 24. detsembril, kui suurima 2,4 mln krooni suuruse elektrivõlaga Dvigatel ei olnud lubadustele vaatamata oma võlga maksma asunud.

Kohe maksis Dvigatel ära miljon krooni ning taastas nii ettevõttes elektri. Ülejäänud osa võlast tasus Dvigatel möödunud nädala jooksul. ÄP

Riigikohus kinnitas reedel oma otsusega, et RASi Tallinna Hotellid pankrotipesast tehtud Finest Hotel Groupi (FHG) aktsiate müük offshore-firmale Stock Development Ltd oli seaduslik. Otsuse motiivid lubas riigi-kohus esitada sel nädalal.

Pankrotihaldurid müüsid 1996. aasta mais Stock Developmentile viie miljoni krooni eest 104 Finest Hotel Groupi aktsiat, millega ostja omandas ligi 35 protsenti FHG aktsiakapitalist.

Läinud aasta lõpus müüs Stock Development oma osaluse edasi teisele offshore-firmale, Bahamal registreeritud Halford Holdingule. Viimase esindaja vandeadvokaat Ain Alvin on kinnitanud, et Halford on ühe tuntud rahvusvahelise hotelliketi tütarfirma. ÄP

ASi Eesti Gaas nõukogu kinnitas firma aktsiakapitali suurendamise kava fondiemissiooni teel 38,8 miljonilt kroonilt 155,2 miljonile kroonile.

«Emissiooni korraldami-se peab veel heaks kiitma 23. aprillil toimuv aktsionä-ride üldkoosolek,» ütles Eesti Gaasi peadirektor Aarne Saar.

Kava kohaselt toimub aktsiakapitali laiendamine omakapitali arvel nii, et iga aktsionär saab senise ühe aktsia eest kolm uut. BNS

Hetkel kuum