TIRi piirang lükati edasi

07. aprill 1998, 00:00

Märtsi viimase päeva õhtul jõudis Venemaa tollikomitee otsusele lükata TIR-süsteemi piirangute kehtestamine 1. aprillilt edasi 15. maile.

Venemaa tahab TIR-süsteemi alt välja võtta nelja liiki kaubad. Nende kaupade tollimiseks määratakse Moskva regioonis kindlad tollipunktid. Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsiooni (ERAA) TIR-osakonna juhataja Lauri Lusti sõnul pole veel teada millised tollipunktid määratakse. Kõikidesse teistesse punktidesse suundumisel tuleb kasutada siseriiklikku transiidisüsteemi (tolli jaoks peab garantiid hankima kauba saaja).

Esialgu kuulus TIR-süsteemi alt väljaarvatavate kaupade nimekirja 20 kaubagruppi ning piirangut on üritatud kehtestada juba aasta algusest.

Läbirääkimised rahvusvahelise maanteetranspordi liiduga IRU ja Soome vastusanktsioonide ähvardus (Soome ja Venemaa vahelised veod on Venemaa vedajatele suureks tuluallikaks) on seni suutnud piiranguid edasi lükata.

Piirangute rakendumisel tuleb transpordiks leida uued võimalused. Praegu on veel vara neid öelda, kuna rakendumise kohta puudub täielik info.

Ei oska vastata, kas meie kauba saajad on võimelised ise Venemaa tollile garantiisid andma. Praegu tegelevad nad variantide otsimisega, kuidas tegutseda, kui piirang kehtestatakse.

Eksport Venemaale TIR-süsteemi kasutamise piiramisega kindlasti ei katke. Lahenduseks on kasvõi kaupade piiril lahtitollimine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing