16. aprill 1998 kell 22:00

Lätis pankadel hea päev

Riia börsil oli kauplemine loid ning selles domineerisid pangad. Unibanka dividendiõigusega aktsiatega kauplemine lõppes ning see tõi kaasa 16% kukkumise. Samal aja tõusis tugeva käibe juures Riia Kommertspank. Mõnedel andmetel nähti ka välisinvestoreid madalat hinnataset ära kasutamas. Maaklerite hinnangul ei muutu hinnatase oluliselt enne, kui Venemaa sanktsioonide suhtes selgus käes. Rahvusvahelist reaktsiooni arvestades on nende ametlik kehtestamine aga vähetõenäoline.

Leedu börsil valitseb ootus. Keskpanga luba Vilniuse pangale Hermise ostmiseks päästaks lahti sõja, investorid aga ei soovi ebakindlas seisus mängu astuda. Mõlemad pangad tugevnesid ning olid ka turu aktiivsemate seas. Ohtralt kaubeldi ka Leedu Energiaga ning börsiväliselt võttis juba tuttav suurostja taas 1,7 miljoni liti eest Leedu Energia aktsiaid 5 litiga, mis poole liti võrra enam kui börsil. Edasi prognoosivad maaklerid kergelt tõusvat trendi, kuid ilmselt annab lähinädalate kauplemisele eriti pikantse maigu liiderpankade jagelemine.

Vene turul domineerisid neljapäeval lühiajalised mängurid, millele viitab käibe eriti suur kontsentratsioon tippaktsiatesse, eeskätt ÜESi. Hinnatase tõusis ning põhjuseks on see, et poliitiline malemäng Kremlis kulgeb soodsalt ning Kirijenko ?ansid peaministriks tõusta on paranemas. Üheks edukamaks aktsiaks oli Irkutskenergo, tänu oodatavatele eurobondidele. Turge toetas ka üliolulise maksukoodeksi esimese lugemise edukas lõpp parlamendis.

USA turgudel otsisid investorid odavamaid aktsiaid ning liigutasid vahendeid finants- ja kaitsetaktika-aktsiatest tsüklilistesse tööstusharudesse ning tehnoloogiaaktsiatesse, mis on Aasia-hirmus enam kannatanud, kuid viimastel päevadel siiski häid tulemusi teatanud. Jätkus Interneti-firmade võidukäik, mida mõned analüütikud juba maaniaks või mulliks nimetavad. Halbu uudiseid turul pole ning neid ei nähta ka tulemas, see määrab seni turu suuna.

Hetkel kuum