19. aprill 1998 kell 22:00

Soome hääletas rahaliidu poolt

Jaapani jeen jäi ka nädalalõpuks valuutaturgude tähelepanu keskmesse. Dollari suhtes jeen langes, kuid mitte väga palju -- vastupanupiiriks oli 132 USD/JPY, sest turud olid üldisel arvamusel, et 133 jeeni tasemel võib Jaapani Pank teostada interventsiooni. Maaklerite sõnul peatus dollari kursitõus pärast Jaapani rahandusministeeriumi kõrge ametniku kommentaari, et interventsioon on alati võimalik. Rahandusminister Hikaru Matsunaga sõnul leppisid Jaapan ja USA kokku koostöös juhul, kui jeen muutub liiga nõrgaks, mis Jaapani väliskaubanduse niigi ülisuurt ülejääki veelgi paisutaks.

Jeeni toetas ka reitinguagentuuri Standard & Poorsi teade, et vastupidiselt kuuldustele ei kavatse agentuur negatiivseid aktsioone Jaapani vastu.

Sündmusterohke nädala lõpetaski USA kaubandusministeeriumi andmete avaldamine riigi väliskaubanduse kohta, mis veebruaris kasvas 4,2 protsendi võrra 12,1 mld dollarini. Nii suur pole see näitaja olnud tema arvutamise algusest (1992. a) saadik.

Interventsioonikartus sundis diilereid jeeni müüma mitte dollari, vaid Saksa marga ja teiste valuutade vastu, mis viis alla dollari kursi DEMi suhtes.

Saksamaa liidupank jättis reedesel nõukogu istungil olulisemad intressimäärad muutmata. Buba president Hans Tietmeyer püüdis turge rahustada, väites, et ka lähiajal repomäära tõstmiseks vajadust ei ole, kuigi tulevikus see välistatud ei ole.

Soome parlament langetas reedel häältega 135:61 otsuse Soome Euroopa majandus- ja rahaliiduga liitumise poolt.

Hetkel kuum