22. aprill 1998 kell 22:00

Goldman Juveel visati kullaliidust välja

Goldman Juveel rikkus korduvalt äri- ja kutse-eetika põhimõtteid, ütles Eesti kullaliidu juhatuse esimees Kaupo Nõlvak. Ta lisas, et kuigi Goldman esitas liidu liikmeskonnast väljaastumise avalduse, on firma väljaarvamise alusteks ebaeetiline äritegevus ning tahtlik eksitava reklaami avaldamine.

Viimastel nädalatel on AS Goldman reklaaminud paljudes meediaväljaannetes üht kaelakeed kui unikaalset Goldmani tellimusel valminud ehet, mille maksumus on 295 000 krooni.

Kullaliidu ekspertide hinnangul on tegu Kaug-Idas valmistatud tootega, mille hind ei ületa 150 000 krooni. Skandaalne kaelakee loositakse 14. mail välja ajakirja Anne tellijate vahel.

ASi Goldman Juveel juhataja Indrek Tammeaid rääkis, et firma väljaheitmine kullaliidust taandub majanduslikele küsimustele. Tema sõnul ületas Goldmani käive kullaliidu juhatusse kuuluvate firmade käivet kokku ja see tegi liidu kadedaks. Tammeaid ütles, et vaidlusaluse kaelakee puhul on tegu unikaalse kunstiteosega.

Eestis on väärismetallide töötlemise või kauplemise litsents väljastatud mitmesajale firmale, neist 16 kuulub oma liikmeid väga hoolikalt valivasse 4000kroonise aastamaksuga kullaliitu.

AS Goldman Juveel on Nõlvaku ütluse kohaselt teine liidust välja arvatud liige. Eelmine juhtum oli seotud ühe ettevõtte majandustegevuse hääbumisega.

Hetkel kuum