Jeen kuue ja poole aasta madalaim

19. mai 1998, 00:00

Nädalavahetusel toimunud juhtivate tööstusriikide tippkohtumisel Birminghamis oli riigijuhtide suu Jaapani jeeni koha pealt lukus, mis vallandas uue nädala esimesel päeval ulatusliku jeenimüügi. Aasia turgudel alanud jeeni langus jõudis Euroopa turgudel uuele tähisele -- 135,65 USD/JPYni. Nii madal oli jeeni kurss viimati 1991. aasta septembris. Analüütikute sõnul testivad investorid nüüd Jaapani Panga valuläve, st otsitakse kurssi, kus toimub interventsioon.

Juhtivate tööstusriikide liidrid olid maailma majandusseisuga väga rahul, kiideti Jaapani püüdlusi majanduskasvu ergutamisel ja oldi veendunud, et Kagu-Aasia kriis laheneb peatselt, juhul kui regiooni riigid järgivad rahapoliitika elluviimisel rahvusvahelise valuutafondi ettekirjutisi. Valuutadiilerid järeldasid G8 avaldusest, et Jaapan ei tarvitse uusi meetmeid enam välja töötada.

President Clintoni kohtumisel saareriigi peaministri Ryutaro Hashimotoga oli peamiseks vestlusteemaks maksu- ja pangandusreform, valuutakurssidest ei kõneldud teadaolevalt ka sellel kohtumisel.

Jeeni nõrgestab jätkuvalt keeruline poliitiline situatsioon Indoneesias, kus viimaste teadete kohaselt pole välistatud ka armee kasutamine.

Saksa marga suhtes jäi dollar eile suhteliselt väheliikuvaks. Saksamaa riigipanga eile avaldatud kuuraport viitas, et Buba lähiajal intresse ei tõsta. Valdav osa analüütikuid usub, et ka USA Föderaalreserv jätab täna algaval vabaturukomitee istungil intressid muutmata. Briti majandusleht Financial Times aga selles nii kindel ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing