25. mai 1998 kell 22:00

Vene turul uus järsk langus

Läti aktsiad jätkasid senist langustrendi ning RICI lähenes taas 400 punktile, kuid maaklerites äratas optimismi Unibanka aktsiate tugevnemine. Unibanka on üsna järjest kukkunud kaks nädalat ning ilmselt on osa investorite jaoks jõudnud hind ikkagi vastuvõetavale tasemele. Kui Unibanka liigub vastu trendi üles, võib see kaasa tõmmata ka mõne teise tugevama aktsia ning mõjuda nädala teisel poolel stabiliseerivalt.

Ka Leedu aktsiaturule ennustavad maaklerid paremaid päevi. Ehkki aktsiate hinnad liikusid taas pisut alla, näitas Hermis üsna tugevat käivet ning sealjuures polnud kauplejate hulgas oluliselt suurinvestoreid, mis viitab laiema investorite ringkonna huvi kasvule praeguste hinnatasemete juures. Tõusis ka Medienos Plau?as, mis ilmselt jõuab nädala lõpuks 16 litini. Leedu Energia pakkumine on 5 litil langenud ning ostuhuvi jätkumine tõotab hinna lähipäevil üles viia.

Eelmise nädala must esmaspäev Vene Baktsiaturul kordus ka eile. Enamik välisinvestoreid pidasid puhkepäeva ning turg oli täielikult Vene investorite päralt. Maaklerite sõnul on müüjate hulk suhteliselt tavapärane, kuid majanduse halb olukord ning intressimäärade tõus on ostjad täiesti minema peletanud, mis tekitab turul paanikat.

Reede oli USA turgudel must päev arvutitööstusele. Pika nädalavahetuse eelne päev tähendas väga tagasihoidlikku kauplemiskäivet ning arvutifirmade kasumihoiatused ei teinud investorite tuju paremaks. Smart Modular ning Manugistics, suurematest veel Dell olid languse põhisüüdlased, kõige taustal kumab aga kestvast Aasia kriisist tulenev kõrgtehnoloogiaturgude kahanemine ning sellest kasumite langus. Farmaatsiaaktsiad langesid pärast uudist, et kuus meest on surnud, kasutades uut impotentsivastast ravimit Viagra. Uurimine võib muidugi hirme kummutada.

Hetkel kuum