25. mai 1998 kell 22:00

Windows 98 vigane

Täpselt nädal tagasi hakkas Microsoft lõpuks oma OEM-partneritele laiali saatma Windows 98 lõplikku versiooni, mis tekitas parasjagu segadust.

Mitu Windows 98 beetaversiooni oli eelnevalt sattunud piraattarkvaragruppide kätte, kes seda agaralt Internetis levitasid. Üks suuremaid «diilereid» neist oli grupp nimega PWA, mis paneb kõikidele oma levitatavatele tarkvarapakettidele kaasa faili nimega PWA.NFO, mis sisaldab infot grupi ja tema liikmete kohta.

Arvatavasti olid Microsofti töötajad endalegi Internetist hankinud eespool mainitud piraatversiooni, et selgitada, milline versioon mis teed pidi «jalutama» läks.

Mingil moel aga versioonid segunesid ning mainitud PWA.NFO fail sattus Windows 98 kataloogi just enne seda, kui see kataloog saadeti plaatide pressimisele. Microsoft jõudis laiali saata paar tuhat piraattarkvaragrupi «signeeringuga» plaati, enne kui viga avastati.

Otsekohe paluti plaadid tagastada. Microsoftile tagasisaatmise asemel leiab aga plaate Interneti lehekülgedel korraldatavatelt oksjonitelt.

Microsoft algatas juhtunu uurimiseks sisejuurdluse ja vähemalt 200 töötajat on juba vallandatud. ÄP

Hetkel kuum