Tartu saab moodsa kõrghoone

03. juuni 1998, 00:00

Üleeile tõi hoonet ehitava ASi EMV projektijuht Sulev Raag maja katuselt alla tammepärja. Ehitajaile pakuti ?ampust ja huvilistele tutvustati maja.

Emajõe ärikeskus on EMV-le esimene oma jõududega tehtav monoliitbetoonist kõrghoone. Mõnel päeval ei saadud tugeva tuule tõttu kraanat kasutada ja talvekuudel jäädi töögraafikust maha.

«Karbi valuga tegime mahajäämuse peaaegu tasa ja saame hoone 24. juuliks valmis, nagu lubatud,» väidab EMV üldehitusdivisjoni juhataja Olaf Herman. Ta peab valeks kuulujutte, et kõrghoone juba vajub, sest mingeid vajumismärke pole ilmnenud.

Maja peal töötab 200 ehitajat. Tööd on tehtud ka kõikide pühade ajal kahes vahetuses. Kasutatakse 35 alltöövõtufirmat, millest pooled on Tartust. Ehitus maksab 70 miljonit krooni.

7500ruutmeetrise maja alumise korruse rendib AS B.W.T. King ja rajab sinna Baltimaade suurima kingakaupluse.

Ülakorruste ostmiseks on huvi väljendanud kõrget vaadet hindavad ettevõtjad, sh Emajõe Ärikeskuse põhiomaniku ASi Estiko suuraktsionärid Kalju Hellenurm ja Neinar Seli.

«Ma ei kavatse oma ettevõtete juhtimist siia üle tuua, aga ruumid ostan 12. korrusele ainuüksi sellepärast, et need lähevad tulevikus väga hinda,» märgib Seli.

Estiko kontsern ärikeskusesse ei koli, aga kõrgeima korruse kavatseb kontserni juht Kalju Hellenurm osta endaga seotud välisfirmale Postrem Invest.

Tartu linnavalitsus hoonesse ikkagi ei koli. Linnapea Roman Muguri sõnul on 300kroonine rent ruutmeetri eest üle jõu käiv.

Esialgu hoone katusele kavandatud helikopteriplats ehitatakse hiljem valmiva parkimismaja peale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing