8. juuni 1998 kell 22:00

Vikingil rekordaasta

Ajavahemikus novembrist aprillini, mis laevandusfirmadele tähendab tavaliselt väiksemat aktiivsust ja kesisemaid kasumeid, kasvas Viking Line'i kasum ligi kaks korda 166 mln Eesti kroonini ning ees ootab käesoleva kümnendi ilmselt parim suvi.

Järsult paranenud majandusnäitajad on osaliselt tingitud reisiparvlaeva Gabriella (endine Silja Scandinavia, enne seda Frans Suell) ostust, mis hakkas aasta tagasi sõitma liinil Helsingi-Stockholm.

Teisalt on kasvu tinginud Soome ja Rootsi paranenud majanduskonjunktuur. Elanikkond kulutab rohkem ja Estonia huku järelmõjud hakkavad kaduma.

Seevastu Tallinna liinil Viking Line liiklust tihendada ei kavatse.

«Sellel liinil on konkurents juba praegu väga tugev,» ütles Viking Line marketingi tegevdirektor Boris Ekman.

Traditsiooniliselt on talvepoolaasta reisilaevafirmadele palju tagasihoidlikum. Suured kasumid tulevad suvehooajast, kui hinnad on kõrged ja laevad välja müüdud.

Viking Line'ile tuleb 1998. a rekordaasta. Vaiksetel kuudel novembrist maini kasvas reisijate arv 500 000 võrra ligi 2,5 miljonini.

Käive kasvas 26 protsenti ligi 2,7 miljardi kroonini ning maksustamiseelne kasum kasvas ligi kaks korda 166 miljonini kroonini. DI-KL

Hetkel kuum