10. juuni 1998 kell 22:00

Kriis arenevatel turgudel kestab

Aktsiate hinnad Riia börsil jäid kolmapäeval suuresti muutumatuks. RICI indeks tegi päevaga 0,03% muutuse, langedes 380,5 punkti tasemele. Börsi päevakäive oli 273 000 latti. Üks suuremaid muutujaid oli eile Unibanka aktsia, mis kukkus päevaga 6 santiimi ehk 2,4%. Suuremat tähelepanu võitis veel kindlustuskompanii Balta aktsia, mille käive koos plokktehingutega ulatus 138 675 latini. Aktsia hind kukkus ca 7%. Kui varem räägiti Balta puhul, et Eesti Hoiupank ostab ettevõtte aktsiaid kokku, siis nüüd arvavad maaklerid, et Hoiupank on asunud aktsiaid müüma ja see põhjustabki Riia börsi praeguse hinnataseme kohta ehk veidi ülehinnatud Balta aktsia languse.

Vilniuse börsil liikusid aktsiad eile vaikselt laguse suunas ja nii Litin- kui Litin-A indeks lõpetasid päeva miinuses, vastavalt 0,77 ja 0,2 protsendiga. Analüütikud ja maaklerid on turu arengu suhtes pessimistlikud, prognoosides selleks nädalaks languse jätkumist.

Süvenev kriis Aasia aktsiaturgudel kukutas aktsiate hindu Venemaa kauplemissüsteemis eile keskmiselt 6,21%, viies RTS-indeksi õhtuks 184,26 punktile. Süsteemi päevakäive oli tagasihoidlik, ulatudes 34,97 mln USA dollarini (parematel päevadel on käive ulatunud tublisti üle 100 mln USD). Maaklerite arvates käis turg esimeste kauplemistundide jooksul põhjas ära, kuid liikumine jäi siiki ebakindlaks ja närviliseks. Turgu rahustas G7 riikide lubadus toetada vajadusel Venemaa majandusreforme.

USA aktsiaturg tegi eile pärast kolmepäevast kiiret tõusu väikese korrektsiooni. Dow Jonesi tööstuskeskmine langes päevaga 0,22% 9049,92 punkti tasemel. Turu muutis närviliseks ka oodatav Föderaalresevi esimehe Alan Greenspani esinemine Ühendriikide majanduse hetkeseisu kohta. Greenspani eilne esinemine jättis aktsiaturud suhteliselt külmaks, hoolimata hoiatusest aktsiakursside liigkiire tõusu eest. Dow oli eile kell 20.00 Eesti aja järgi 9075 punkti tasemel.

Hetkel kuum