18. juuni 1998 kell 22:00

Luik müüb Meediakorpi aktsiad pärast jaanipäeva

Meediakorpil on Kobini sõnul Mariebergiga allkirjastatud eelleping, mille kohaselt sõlmitakse aktsionäride kokkulepe 26. juunil. «Ma ei näe praegu ühtegi põhjust, miks ei peaks lepingu allkirjastamine sellel kuupäeval toimuma,» lausus Kobin.

Aktsionäride lepingu sõlmimine Hans H. Luige ja Mariebergi vahel on veninud seoses Luige Ameerika Ühendriikides puhkusel viibimisega.

AS Meediakorp on osanik Eesti Päevalehes, Õhtulehes, Eesti Ekspressis ja mitmetes ajakirjades.

Meediakorp kavatseb lähiaastatel ehitada Tallinna kesklinna ligi 50 miljonit krooni maksva uue ajakirjandusmaja, kuhu koliksid Eesti Päevalehe, Õhtulehe ja ASi Ajakirjade Grupp toimetused ning Meediakorp.

Esialgsete kavade kohaselt tuleb uue ajakirjandusväljaannete maja pindala 6000 ruutmeetrit ja hoonel on kuni 12 korrust.

Gunnar Kobini sõnul hakkavad väljaannete senised ruumid väikeseks jääma. See puudutab ka mõned kuud tagasi uutesse ruumidesse kolinud Eesti Päevalehte ja Õhtulehte, teatas ta. «Majanduslikult on asi väga mõttekas, sest praegu on kinnisvara turuhind märksa kõrgem kui selle soetamismaksumus või uute hoonete ehitusmaksumus,» väitis Kobin. «Pealegi on praeguste majade ümbruses parkimine sisuliselt võimatu või väga kallis ning ka toitlustusvõimalused pole parimad.»

Kobin kinnitas, et Meediakorpi senine majandamine on andnud piisavalt vahendeid uue maja ehituse finantseerimiseks ja hoone ehitamisel Mariebergi rahale lootma ei jääda.

Eesti Päevalehe peadirektori Hando Sinisalu hinnangul on uue ajakirjandusmaja ehitamine hea plaan. Ta lausus, et Eesti Päevaleht kasvab väga kiiresti ja ka praegused ruumid jäävad toimetusele peagi kitsaks. «Uue maja ehitusel saab ehk rohkem arvestada ka ajakirjandustöö spetsiifikat,» lisas ta.

Kuigi Meediakorp peab läbirääkimisi mitme kinnisvarafirmaga krundi leidmiseks, on ajakirjandusmaja üks võimalik asukoht Meediakorpile kuuluv krunt Tartu maantee alguses.

Hetkel kuum