Aktsiaturud on närvilised

26. juuni 1998, 00:00

Riia börsil oli pika jaanipüha järel taas vaikne kauplemispäev. Börsikäive küündis napilt üle 100 000 lati, millest enamus langes loomulikult Unibanka arvele. Maakleritele mõningase üllatusena langes Unibanka koguni 12 santiimi 2,01 latini. Ülejäänuist kaubeldi aktiivsemalt Daugavpilsi tehase, Riia laevaremonditehase ja Grindeksi aktsiaga, viimane oli ühtlasi üks päeva väheseid suuri tõusjaid.

Vilniuse börsi põhinimekirja Litin-indeks langes eile taas uuele life-low tasemele 744,51 punktil. Maaklerite sõnul puudub investoritel praeguses uudistepuuduses igasugune põhjus ostmiseks ning seetõttu pole turu põhi veel kaugeltki käes. Mõlemad suurpangad langesid, Vilniuse pank koguni üle 4%. Suhteliselt väike käive vähendab küll languse tähtsust, kuid täheldatud müügisurve panga GDRidele viitab languse jätkumise võimalusele. Roki?kise Juust langes napi 0,79% võrra.

Vene RTS-süsteemis toimus neljapäeval taas langus. Turule mõjusid negatiivselt nii GKO-oksjonil taas tõusnud tulususeprotsendid kui teade, et Venemaa keskpanga valuutareservid on vähenenud miljardi dollari võrra. Langusele aitas kaasa ka kasumivõtmine viimastel päevadel OPECi uue kokkuleppe mõjul tõusnud naftafirmade aktsiatelt. Maaklerite arvates on turg põhja saavutanud, kuid lähiajal on oodata suurt volatiilsust, sest vähimgi tõus paneb osa investoreid kasumeid realiseerima.

Nädala algus oli USA aktsiaturgudel üpris tormiline. Reede ning esmaspäev viisid aktsiate hindu üsna tugevalt alla, järgnevatel päevadel aga raputas turg nii valuutaturgude kui makromajandusega seotud mured õlgadelt ning spurtis taas rekordtasemete suunas. Eriti populaarsed olid tehnoloogiaaktsiad ning väike valik suurfirmasid. Nasdaqi 100 suurima aktsia indeks jõudiski kolmapäeva õhtuks uutele rekordtasemetele. Suuruudiseks oli AT&T teade TCI ostmisest, kuid aktsiahinnale mõjus see hoopis halvasti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing