9. juuli 1998 kell 22:00

Petru?enkovit ähvardab kriminaalvastutus

Kriminaalasi algatati Petru?enkovi kohtus esitatud sõnavõtu põhjal maksejõuetuse tahtliku põhjustamise fakti osas. Süüdimõistmise korral võib Petru?enkovi ja teisi ASi EAG-Auto omanikke oodata kuni kolmekuuline vabadusekaotus või 900 päevapalga suurune rahatrahv.

Prokuratuurist saadeti materjalid täiendavaks uurimiseks Tartu majanduspolitseisse. Majanduspolitseist ei osatud eile veel öelda, kellele esitatakse süüdistus, sest uurimine on alles algstaadiumis.

Kolmapäeval toimunud ASi EAG-Auto võlausaldajate koosolekul otsustati jätkata ettevõtte tegevust, lootes nii tagasi saada ettevõttele laenatud raha.

EAG-Auto pankrotihalduri Erik Savi sõnul on praeguseks ettevõtte vastu esitatud 2,1 miljoni krooni ulatuses võlanõudeid.

«Et ettevõte võiks mingilgi kujul jätkata, oleks vaja kohe juurde investeerida umbes miljon krooni,» teatas Savi.

«Võlgnik pole kunagi kasumis olnud, seega pole ka mõtet tegevuse jätkamisel,» lisas ta. Praegu EAG-Autol varasid pole.

Omanikud lõpetasid autodega kaupleva EAG-Auto tegevuse 1997. aastal seoses halva majandusliku seisuga.

Kuna suurte võlgadega ettevõtet ei oleks saanud kanda äriregistrisse, asutasid omanikud uue juriidilise isiku OÜ EAG Autokeskus, mis jätkas oma eelkäija tegevust. EAG Autokeskus laenas eraisikutelt seitsme-kaheksaprotsendilist kuuintressi pakkudes kokku umbes 90 miljonit krooni ja on tänaseks pankrotistunud.

Hetkel kuum