12. juuli 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Rahandusministeerium valmistab valitsusele ette mitu alternatiivset eelnõu, kuidas võiks hüvitada Maapanga suurklientide, sealhulgas kohalike omavalitsuste nõudeid.

Ministeerium töötab välja mitu varianti, millist skeemi kasutades ja millises ulatuses rahuldada neid Maapanga krahhis kannatanute nõudeid, mis ületavad 20 000 krooni, ütles rahandusministeeriumi juriidilise osakonna juhataja Alar Urm.

Valitsus saab eelnõude vahel valida, millist varianti peab kõige sobivamaks, märkis Urm. Eelkõige peab valitsus tema sõnul otsustama, milliste kohalike omavalitsuste nõuded ja kui suures mahus riik omandab. BNS

Hoiupank tegi reedel väärtpaberite keskdepositooriumile korralduse kanda Hoiupanga Töötajate ASi (HTAS) kontole tagasi sealt rekvireeritud kuus miljonit Hoiupanga aktsiat.

«Kuna Hoiupank on esitanud HTASi vastu hagi, on aktsiad arestitud ja HTAS ei saa nendega midagi ette võtta,» ütles panga avalike suhete juht Kristi Liiva.

Tema sõnul nõuab Hoiupank HTASilt aktsiate loovutamist Hoiupangale, sest HTASi praegune omanik Marcel Vichmann on need omandanud ametiseisundit kuritarvitades, töötades samas panga peajuristina.

Tallinna linnakohtu kõnealuse hagi istung on määratud 23. novembrile. BNS

Väärtpaberiinspektsioon ei tuvastanud sihiteadlikke rikkumisi Hoiupanga rahaturufondi (RTF) haldavat Hoiupanga Fondide ASi kontrollides.

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektor Marek Mägi ütles reedel, et inspekteerimise esialgsetel tulemustel fondi tegevuses sihiteadlikku investorite huvide kahjustamist ei ole olnud.

«Mingid rikkumised tunduvad siiski olevat, aga kas need olid just sihiteadlikud, selles me ei ole veel veendunud,» rääkis Mägi.

Mägi sõnul ei ole fondi juhid käitunud kõigi osanike parimates huvides ja on tagatisaktsiate realiseerimisel venitanud, mis omakorda tingis mõnede repode hapuksmineku. BNS

Telekommunikatsioonifirma AS Levicom emiteeris Tallinna Panga vahendusel 107,8 miljoni krooni eest tähtajatuid võlakirju, et refinantseerida eelmist, 90 miljoni krooni suurust võlakirjaemissiooni.

«Võlakirjade intress on 25 protsenti, Levicom ostab need tagasi tähtajatult, vastavalt võimalustele,» ütles Tallinna Panga vanemprojektijuht Aadi Remmik. BNS

Hetkel kuum