28. juuli 1998 kell 22:00

Estiko paberkiletootmine Põlvast Tartusse

Estiko juhatuse esimehe Jaanus Salumi sõnul alustas Estiko-Raamex Põlvas tootmist seetõttu, et kohalikul äripartneril Vambola Kolbakovil oli eelmise aasta suvel välja pakkuda valmis tootmisruum.

«Kuna ettevõtte juhtimine käis Tartust ning osa pooltoodetest tuli Tartust Põlvasse vedada, pidasime mõttekamaks tuua tootmine Tartusse,» rääkis Salum. «Kedagi põlvalastest ei koondatud. Viis inimest käib Põlvast Tartusse tööle.»

Estiko-Raamexi tegevdirektori Erkki Hanseni sõnul läks trükiliini ületoomine maksma kahe nädala tööaja. Liini trükivõimsus on 50 tonni kuus. Estiko-Raamexi kuukäive on 1,5 miljonit krooni.

Ligi 11 miljonit krooni maksev trükiliin võimaldab teha värvitrükki tavalisele paberile, venimatule kilele, fooliumile ja metalliseeritud paberile. Niiskuskindlaks töödeldud paberit kasutatakse või ja kohupiima pakkimisel, samuti jogurtitopside kaante valmistamisel.

Estiko-Raamexi toodangu peamised tellijad on Eesti toiduainetööstusettevõtted. Umbes 10% pakenditoodangust eksporditakse Ukrainasse ja Moldaaviasse.

Hetkel kuum