• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Enne Pariisi sõitmist käi kodusel Nuustakul

  Maalilise loodusega su-vine Otepää pakub häid puhkusevõimalusi nii sportlikule kui ka kultuurihuvilisele perele, samuti lihtsalt lõõgastust otsivale rändajale. Aktiivne puhkaja võib sukelduda Lõuna-Eesti ürgsesse loodusesse ja minna matkale Otepää loodusparki. Matkateel tasub üles otsida ligikaudu 400 aasta vanuse ja 20 meetri kõrguse Pühajärve sõjatamme, mis olnud tunnistajaks 1841. a toimunud talupoegade vastuhakule.
  Sammud võib seada Hobusemäele, mille jalamilt saab alguse arvukalt allikaid. Kaunist vaadet Pühajärvele võib imetleda Kiigemäelt, mis on saanud oma nime 1954. a filmi «Kui saabub õhtu» võteteks ehitatud kiikedest. Ehkki jaanipäev on läbi, ärge jätke tähelepanuta Pühajärve tuntuimat allikat Armuallikat ehk Verilätet. Vana legendi järgi pidavat hõbepeekrist jooduna Armuallika vesi looma suure ja püsiva armastuse. Samuti pidi allikavesi vaigistama valusid ja ravima haigusi.
  Et te atraktiivsed kohad üles leiaksite, tasub enne teavet küsida Otepää turismiinfokeskusest.
  Looduspargi kontorist saab lunastada ka kalastusloa, mis tavaliste püügiriistade korral maksab üheks päevaks vaid 10 krooni. Kalaõnne võib proovida enam kui 150 järvel, kuid kalarikkamaiks peetakse Nõuni järve. Kalapüügivarustust saab kohapeal ka laenutada.
  Suurim paadilaenutus on Pühajärvel, kuid üksikuid paate on anda paljudel järveäärsetel majutuspaikadel. Laenuks võib küsida jalgrattaid, rulluiske, reketeid jms.
  Ratsutada saab Vidrike ja Kuhri tallis; Leigo Mäejärve ja Laane talus. Teravamate elamuste otsijad võivad minna kanuumatkale Ahja, Võhandu või Tänassilma jõele. Veel teravamate elamust jahtijatel soovitab Otepää turismiinfo rentida Väikse Munamäe puhkekeskusest tiiblangevari ja sooritada pärast treeningut mõned hõljumised.
  Otepääkirik- , kus pühitseti 1884. a EÜSi sini-must-valge trikoloor, millest sai eestlaste rahvuslipp ja Eesti riigilipp. Kirikumõisa pargis meenutab monument Jakob Hurta -- esimest eesti soost pastorit ja rahvaluulekogujat.
  Eesti lipu muuseum- , mis asub Pühajärve vallavalitsuse hoones. Samast leiab ajaloohuviline Lesknaise kabeli ehk Talvekiriku.
  - Et oleks kindlustatud sissepääs muuseumidesse, on soovitav endast ette teatada.
  Otepää linnamägi- , kus on tänaseni alles kunagise Eesti esimese telliskivilinnuse varemed. Lastele pakuvad varemed põneva ronimiselamuse. Mäetipust avaneb ilus vaade ümbrusele ja Tehvandi hüppemäele. Enne lahkumist saab kogu perega kiikuda külakiigel.
  Dalai laama külaskäigu mälestusmärk- Pühajärve pargis.
  Energiasammas
  Mesilinnu Salooni talumuuseum- , kus saab tutvude sajandivanuste rariteetidega.
  - Pedagoogilise ülikooli suusamuuseum- .
  - Mall Värva ravimtaimede aed- , kus võib tutvuda peaaegu kõigi Eestis leiduvate ravimtaimeliikidega. Võimalik saada informatsiooni ravimtaimede kasvatamise, kogumise, kuivatamise ja kasutamise kohta. Taimeaed asub Otepäält 12 km kaugusel Tartu-Elva suunas. Tasu 10 krooni. Vajalik etteteatamine tel 6 12 34.
  - Augustikuiseid kultuuri- ja spordiüritusi- Otepää-Pühajärve piirkonnas:
  - 1. aug rahvalaulude ja käsitöö päev, simman Otepää linnapargis
  - 7.--9. aug maakonna meistrivõistlused tennises Otepää tenniseväljakul
  - 8. aug kalapüügivõistlus Pühajärve Suveõng Pühajärvel
  - 14.--15. aug Otepää suverull Tehvandi staadionil
  - 16. aug rannavolle Pühajärve rannas
  - 21. aug filharmoonia kammerorkestri kontsert Leigo turismitalus
  Mugavusi armastavatel peredel on Otepää kandis võimalik ööbida hotellides Karupesa ja Väike Bernhard või Setanta ja Arula motellis.
  Korterimajutust eelistavad pered võivad puhata perekond Kuke kahetoalises külaliste korteris (400 kr ööp koos oma voodipesuga) või kolmetoalises Kopli külaliste korteris (600 kr ööp, voodipesu pererahva poolt).
  Kodumajutuse hinnad on 100--150 kr inimese kohta ööpäevas, enamasti pakutakse lastele ja pikemaajalise peatumise korral kogu perele hinnasoodustusi.
  Nauditav on elamine turismistalus, millest atraktiivseim on Otepääst 10 km kaugusele jääv Mesilinnu talu. Vanas rehealusega talukompleksis on 6 tuba 15 inimesele ja saun tiigi kaldal. 2 km kaugusel on Suur-Nõuni järv, kus saab ujuda, sõita paadiga või kalastada. Lahke pererahvas pakub võimalust talutöödes kätt proovida.
  Vaba aja veetmise võimaluste poolest paistavad silma Leigo ja Nakatu turimistalud. Mõlema läheduses on järved ja matkarajad. Nakatul on jalg-, korv- ja võrkpalliplats, laste mänguväljak, vesijalgrattad ja jalgrattalaenutus. Leigol saab tutvuda kunstikoguga Eesti klassikast.
  Kui Mesilinnu talus peavad puhkajad arvestama kuivkäimlaga, siis Nakatul on WC ja du?? majas, Leigol aga lausa tubades.
  Omaette olemist pakub Savilaane puhkemaja (700 kr ööpäev kogu maja kuuele) ja Marguse puhkemaja (800 krooni neljale). Viimases kuuluvad hinna sisse ka ekskursioonid loodusesse.
  Mäha järve kaldal asub 32kohaline Mäha puhkemaja (160 kr in/ööp; lastele soodustused). Kasutada saab paate, vesijalgrattaid, tenniseväljakut, sauna. Toitu on võimalik ise köögis valmistada.
  Nõuni järve ääres on Kullipesa puhkemaja (120--150 kr in, lastele soodustused). Sealgi saab kasutada paati, jalgratast, sauna. On grillimisvõimalus ja lastele õues mängunurk. Toitu saab ise valmistada.
  6 km Otepäält Hobusemäe vaatlustorni vahetus läheduses on kuue kahekohalise ja nelja neljakohalise toaga Saare puhkemaja (175--200 kr inimene).
  Ühe või kahe pere puhkuseks sobivad veel Lossitare ja Metsatähe puhkemajad ning väiksematest turismitaludest Väike-Trommi, Mäejärve ja Meegaste talu.
  Looduskeskset puhkamist saab nautida Annimatsi kämpingus, kus ööbimine ühele inimesele maksab 50--100 krooni. Kasutada saab mänguväljakuid, lõkkeplatsi, sauna, piljardiruumi; järves saab supelda ja kala püüda. Mootorrattureile on hinnasoodustus 50%.
  Telkimisplatsidel kõiguvad hinnad 25 kroonist kuni 100 kroonini telgikoha eest. Sageli on seal mänguväljakud, lõkkeplatsid, pesemis- ja toitlustusvõimalused.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Roheelektrifirma uuendas börsiga tõotusi
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Norra tegi otsa lahti - intressimäärad hakkavad tõusma
Norra keskpank tegi esimesena sammu ülilõdva finantspoliitika karmistamiseks, tõstes baasintressimäärasid 0,25 protsendile. Mitu keskpanka on varsti Norrast eeskuju võtmas.
Norra keskpank tegi esimesena sammu ülilõdva finantspoliitika karmistamiseks, tõstes baasintressimäärasid 0,25 protsendile. Mitu keskpanka on varsti Norrast eeskuju võtmas.
Raadiohommikus: Enefiti börsidebüüt, krüptovarad ja mure hariduse pärast
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Eesti majaehituse pärandihoidja: aastas jõuan teha kuni 15 palkmaja
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.