17. august 1998 kell 22:00

Börs langes Vene sündmuste tõttu

Aktsiad otsivad uudiseid ning praeguste negatiivsete uudiste mõju on kahtlemata hindade langemine, ütles Hansapanga maakler Romet Tepper.

Suurim langeja börsil oli eile Leks Kindlustus 14 protsendiga, suurim Venemaaga seotud langeja Eesti Forekspank13,5 protsendiga. Suurim tõusja oli ESS üle 6 protsendiga.

«Ootus oli muidugi see, et kõik kukuvad kolinal alla,» ütles Tepper. Tema sõnul kukkusid palju vaid need aktsiad, mis on Venemaaga seotud. Näiteks Forekspank ja Norma.

Tepper ütles, et Leks kindlustuse 14protsendilise languse taga oli suur müügiorder, mis päeva lõpuks tuli. «Leksi vastu on spekulatiivne ostuhuvi siiski olemas, tasemelt 9--9,3 krooni,» märkis ta.

«Inimeste müügihuvi on täiesti põhjendatud,» leidis Tepper. Ta lisas, et aktsiat müüakse siis, kui on näha, et tegemist pole perspektiivse aktsiaga. «Raha liigub vähem likviidsetest aktsiatest likviidsematesse,» kinnitas ta.

Tepper ütles, et turu võimalik indikaator on Helsinki börs. «Muidugi ei tea me, mis võib veel Ühispanga poolt tulla seoses kasumi mahakandmisega, tänane samm ei pruugi olla lõplik,» rääkis Tepper eile. Tema hinnangul ei saa kahjum olla niisugune, et seda maha kandes kasum täpselt nulli läheb. «Turu käitumine sõltub seega ka Ühispangast,» lisas ta.

Hetkel kuum