18. august 1998 kell 22:00

Pangad sulgevad passiivseid kontosid

Mitmed Hoiupanka oma kontot kontrollima läinud inimesed on avastanud, et nende väike hoiuarve pole intressi lisandumisel suurenenud, vaid raha on hoopis vähenenud. Paljude üllatuseks on nende kontod suletud ja seal olnud mõnikümmend krooni kadunud.

Hansapanga suhtekorralduse vanemspetsialist Neeme Raidvere ütles, et Hoiupangas 1996. a vastu võetud korra kohaselt on passiivsed kontod, mida pole kalendriaasta jooksul kasutatud ja kus on arvel 100 krooni või vähem. Passiivse konto haldamise tasu on 100 krooni aastas ja kui konto on jõudnud nulli, siis see suletakse, sõnas Raidvere. «Kui kontol on alla 10 krooni, võetakse kontol olev summa haldustasuks ja konto suletakse,» lisas ta. Millised kontod suletakse või kuulutatakse passiivseks, otsustatakse iga aasta esimesel päeval. Hoiupangal on praegu 48 000 passiivset arvelduskontot.

Uue kontode haldamise korra vastuvõtmisel Hoiupangas vaadati Raidvere sõnul üle ka alates rahareformist puutumata olnud kontod, mis kuulutati samuti passiivseks või suleti. «Paljud inimesed ei mäletanud isegi, millises pangas neil arve oli,» rääkis Raidvere.

Analoogne on kontode haldamise kord ka Hansapangas. Ühispangas kantakse passiivsel kontol olnud raha spetsiaalsele vahekontole, kust inimesel on iga hetk võimalik suletud kontol olnud raha kätte saada.

Hetkel kuum