18. august 1998 kell 22:00

Vatson soodustab loovust

Mittetraditsiooniline kontor, millele annab väga palju juurde vana maja. Atraktiivsed uksed sobivad põrandatega, puitpõrandaid võiks veelgi põnevamaks teha.

Meelde jääb hajutatud üldvalgustus, igal pool on olemas ka kohtvalgustus. Väike vasturääkivus on vaipade osas, ootamatult on kokku pandud pärsia vaip ja uuem vaipkate. Kujunduses meeldivad mulle metallrestid, huvitavalt on lahendatud kohvinurk. Vana ja uue kokkupanemine on büroos tõenäoliselt taotluslik, esmapilgul jätab kõik laada mulje, kokkuvõttes mõjub aga see segapudruasi päris hästi. Vatsoni reklaamibüroos hõljub omapärane ja loominguline õhustik, milles on arvatavasti hea töötada.

8 punkti

Hubane ja õdus ruum, meeldiv vaheldus tavalistele büroopindadele. Huvitav, et vanad uksed ja uksepiidad on alles hoitud. Eaka majaga sobivad ka tapeeditud seinad. Ülejäänuga ei haaku aga värviline mööbel, see on stiililt muust erinev ja värvide valiku poolest liigselt üllatav. Köitev lahendus on leitud nõupidamisruumile ja kööginurgale.

Kontorile saab ringi peale teha nii, et käid läbi kõikidest tubadest. Avatusest hoolimata on kõigil ka oma töösopp. Vatsoni reklaamibüroos on väga hea valgustus, disainerite ruumi valgustab ainult üks aken, ometi polnud olulist vahet väljast tuleva päikesevalguse ja lampidega ruumis endas tekitatud tehisvalguse vahel.

8 punkti

Büroo sisekujundus on reklaamifirmalik -- sisse astudes ei teki küsimust, kuhu sattusid. Kõige pealt jäävad silma suured reklaamplakatid seintel.

Uksed ja korstnajalg on jäetud vanad. Nende säilitamine annab kodusema tunde. Puitu on büroos üldse palju, see mõjub soojalt.

Stiilist langevad välja vaibad: kärtsroheline põrandakate ei haaku puidutoonidega. Mööbli avatus on maitseküsimus, sekretäri laua alt paistavad juhtmed ja inimese jalad -- need jäid kohe silma. Pisut häiris privaatsuse puudumine tööruumides, nõupidamislaua taga istudes kuuleb kõiki ümbritsevaid asjaajamisi. Ideede genereerimiseks on aga õdus büroo igati sobiv.

8 punkti

Sisekujundus on tehtud äärmiselt lihtsalt, eriline rõhk tundub olevat ustel, kuid paistab, nagu oleks töö jäänud pooleli või amatööride tehtud. Vanad aknad on värvitud valgeks ja moodustavad ustega kontrasti. Põrandad on löödud uued, kuid nende puhul on kogemata saavutatud mulje, nagu oleks vana laudpõrand puhastatud ja uuesti lihvitud. Põrandalaudade vahelised praod harmoneeruvad ustega. Ka kaasaegne mööbel jätab hea mulje uue ja vana kooseksisteerimisest.

Interjööriga ei sobi nõukogudeaegne kamin ja põrandavaibad. Osaliselt kompenseerib ebameeldivat väga hea valgustus. Vatsoni sisekujundus on omapärane ja meeldejääv.

6 punkti

Hetkel kuum