24. august 1998 kell 22:00

Swedbanki huvi Hansapanga vastu jätkub

Hansapanga aktsia hind kerkis eile 73 kroonini

Hansapanga maakler Märt Meerits ütles, et ta ei oska täpselt öelda, kes aktsiaid ostis või müüs. «Swedbank on üks võimalus ja kõige tõenäolisem,» tunnistas ta.

Tallinna börsil tehti eile Hansapanga aktsiatega kaks suurt tehingut, mille maht oli 420 000 aktsiat ja 340 000 aktsiat.

Helsingi börsil kaubeldi eile Hansapanga aktsiatega 12,4 miljoni krooni eest ja aktsia sulgus 72,3 krooni tasemel.

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis ütles, et Swedbank pole Hansapangale teatanud, et ta oleks ostnud viimastel päevadel veel Hansapanga aktsiaid juurde. «Samuti ei tea ma, et keegi Hansapanga asutajatest oleks aktsiaid müünud, mina nende hulgas,» sõnas ta.

Mõis ütles, et tema ei võta tõsiselt väidet, nagu püüaks Swedbank Hansapanka üle võtta. «Neil on pigem pikaajaline nägemus sellest kui heast investeeringust,» lausus ta.

«Swedbankil on praegu Eesti Panga luba üle 10 protsendi suuruse osaluse omandamiseks, kui nad jõuavad kahekümneni, peavad sellest jälle teatama,» rääkis Mõis.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann kinnitas paar päeva tagasi, et Swedbank on saanud Eesti Pangalt loa üle 10protsendilise osaluse omandamiseks Hansapangas. Kahekümneprotsendilise osaluse omandamiseks peab pank taotlema uut luba, lisas ta.

14. augustil teatas Swedbank viimati Hansapanga 10,3 protsendi suuruse osaluse omandamisest.

MeritaNordbankeni Tallinna filiaali juht Heikki Viitanen ütles eile, et Merital pole praegu kavas ühegi Eesti kommertspanga aktsiaid üles osta.

Ühispanga asepresident Janek Mäggi kinnitas, et mingeid läbirääkimisi MeritaNordbankeniga ega kellegi teisega panga ühendamise ega müümise teemadel ei käi.

MeritaNordbanken teatas eelmisel nädalal, et pank otsib endale kolmandat osapoolt Balti riikidest või Skandinaaviast. Hansapanga juhatuse liikme Rain Lõhmuse hinnangul otsib MeritaNordbanken endale partnerit pigem Norrast kui Eestist.

Hetkel kuum