1. september 1998 kell 22:00

Milleks mulle uus Windows 98?

Kas teie olete juba märganud, et Windowsist on väljas uus versioon, nimelt 98? Minust läks selline suur sündmus kuidagi märkamatult mööda ja ühel päeval kontorile uut arvutit ostes tuli lihtsalt ilmsiks, et sellega tahaks kaasa tulla Win98. Ma mäletan, et kui oli tulekul Win95, oli elevus suur ja piraatkoopiad tootmiseelsetest beeta-versioonidest liikusid ringi mis mühiseb. Julgeks öelda, et raske oli leida arvutiinimest, kes ei oleks kasutanud Win95 enne ametlikku ilmaletulekut.

Nüüd on aga selline kehv lugu, et kodanikud küsivad minu käest arvamust, mina aga pole veel proovidagi jõudnud. Pisuke kontroll lähedalolevate arvutiinimeste hulgas annab sama tulemuse. Ega seal tegelikult ju mingit olulist välimuse-erinevust ju ei olegi (eriti juhul, kui oled varem Win95 all näinud Internet Explorer 4.0i), funktsionaalsus esmapilgul kah sama... Keskmine järeldus olemasolevate süsteemide osas on seega «ära puudu seda, mis juba töötab» ehk kui sa ei vaja midagi uutest pakutavatest võimalustest (näiteks Virtual Private Networking, mida mina kangesti proovida tahaksin), siis ela õnnelikult oma senise operatsioonisüsteemiga.

Igal juhul otsustasin ma enda peal järele proovida, kuidas õnnestub. Esimeseks katseloomaks võtsin ma oma sülearvuti (Olivetti Echos P90S), mis niikuinii vajas pisikest tarkvarauuendust. Aega läks, aga asja sai. Win98 pusis oma pusimised ära ja läks käima -- ainult et ta oli leidnud ühe seadme, millega ta midagi peale ei osanud hakata ning arvatavasti sellega seoses ei tahtnud mind ka võrku lubada. Lisaks ei ole ta nõus sülearvutil ajutiselt magama minema ehk suspendi tegema ning veel üks ja teine asi tundub käituvat veidi kummaliselt: näiteks ei õnnestunud mul sidepidamine mobiiltelefoniga. Samas -- eelmisel nädalal olin ma Tiigrituuril, kus kõikidel arvutitel peal Win98 ja ma ei saa öelda, et midagi oleks kas mitte töötanud või vähemasti kummaliselt käitunud.

Seega ootan ma oma elektronpostiaadressil kommentaare kogemuste kohta Win98 alal -- kas on probleeme jne. Kodanik Gatesi ja temale kuuluva aktsiaseltsi kirumine mind ei huvita, nii et hoiduge palun emotsioonidest ja piirduge faktidega. Kas keegi on leidnud põhjuse, miks peaks terve firma arvutipargiga nagu üks mees Win98 alla astuma?

Hetkel kuum