7. september 1998 kell 22:00

Varas ootab reisimist

Ajavahemikus 17.--26. juulini tungisid vargad ühte kesklinna korterisse, mille elanikud nädalasel puhkusereisil viibisid. Puust kahe poolega uks, millel ka kaks lukku, vargaid ei pidanud.

Lõhkunud kergelt ukse, mis oli ülemisse ja alumisse piita kinnitatud riividega, polnud sissetungijail vajagi lukkude muukimisega vaeva näha. Ka said nad pärast varastamist ukse enam-vähem korralikult sulgeda.

Vargust soodustas see, et trepikoja neljast korterist kaks on remondi tõttu elaniketa ning varguse ohvrite reisil viibimise ajal olid seal ainsateks elanikeks vanem mees ja naine. Ka pääseb trepikotta mõlemalt poolt maja, välisustel kasutatakse Vasara lukke.

Varguse ohvriks langenud mees peab tõenäoliseks, et vargad pärinevad kusagilt lähikonnast ja ta pani tähele, et öösiti maja ees seisvat autot pole enam pikemat aega näha.

Korterivargustega tegeleva politseiniku Aare Rannu sõnul on eelneva jälgimisega vargused küllaltki haruldased ja moodustavadvarguste üldarvust kümnendiku. Enamasti valitakse korter pimedate akende, ette tõmmatud kardinate, kehvade ukselukkude vms järgi.

Konkreetsel juhul ei paelunud vargaid ka nn rikka korteri välised tunnused, puudus rauduks. Küll on see juba kolmas kord, kui sama korteri eri elanikud varguse ohvriks langevad.

Seekord said vargad saaki umbes 20 000 krooni eest: televiisor, mikrolaineahi, tolmuimeja. Ootamatult võeti kaasa ka jalgpall ja puzzle.

Samuti oli korteriomanikule ootamatu, et uurija ei pööranud tähelepanu nädal aega hiljem pangaautomaadist leitud varastatud pangakaardile. Enam loodab ta kindlustushüvitisele.

Hetkel kuum