10. september 1998 kell 22:00

17. septembril kell 19 Estonia kontserdisaalis Eesti Kontserdi hooaja avakontsert

Järgmisel neljapäeval alustab uut ja põnevat muusikahooaega Eesti Kontsert, kes varasemate aastate õnnestumistest tiivustatuna toob algavalgi hooajal publikule muusikalisi maiuspalu, kollektiive ja muusikuid, kelle nimed ei vaja tutvustamist. Avakontserdil Estonia kontserdisaalis kõlab Eesti riikliku sümfooniaorkestri esituses Arvo Volmeri juhatusel kolm teost. Esiettekandena mängitakse Raimo Kangro «Arcust». Lisaks on kavas Eduard Tubina neljas sümfoonia ja Richard Straussi viiulikontsert. Viimases osaleb solistina hinnatud viiuldaja Maksim Fedotov.

Chaplini kunstikeskuses Pärnus rahvusvaheline autoportreede näitus

avatud iga päev kella 9--21 kuni 30. septembrini

Pärnusse sattudes tasub läbi astuda Chaplini kunstikeskusest, kus on alati mõni põnev väljapanek. Aja mahavõtmiseks on hea jalutada kunstisaalides, mõtiskleda meeldima hakanud tööde ees ja enne lahkumist juua fuajeekohvikus üks kange kohv.

Seekord saab nautida rahvusvahelist autoportreede näitust pealkirjaga «Ma tunnen end paremini». Esindatud on mitmete tuntud kunstnike ja kultuuritegelaste teosed. Nii on vaatajale hinnata Mark Soosaare, Enn Põldroosi, Ly Lestbergi, Ene-Liis Semperi, Kalev Mark Kostabi, Arvo Valtoni jt tööd. Geograafiliselt ulatub osalejate spekter Uruguay, T?iili ja Hollandini.

Kinos Kosmos kell 16.30, 22 «Boogie Nights» USA 1997

26aastase Paul Thomas Andersoni lavastaja-, stsenaristi- ja produtsendikäe all valminud film räägib 1970ndate lõpu pornotööstuse pöörasevõitu elust, kuhu kuuluvad loomulikult ka narkootikumid. «Boogie Nights» on kirju pilt Californias toimuvast. Peaosas on varem laulja Marky Markina tuntud Mark Wahlberg, teistes osades oma rolli eest Kuldgloobuse võitnud Burt Reynolds, Julianne Moore, Alfred Molina jt.

Eesti vabaõhumuuseum Rocca al Mares avatud iga päev kella 10--18

Enne rusuvaid vihmaperioode on tark nautida neid päikselisi puhkepäevi, mis veel jäänud on, ja veeta neist üks näiteks Tallinna külje all vabaõhumuuseumis värskes õhus ja mere ääres.

Kõik hooned ja Kolu kõrts on avatud iga päev kella 10--18. Osa saab ka mitmest ekspositsioonist. Sassi-Jaani talus on avatud arhitektuurinäitus, Kolu kõrtsi talli all on väljapanek Malle Antsoni vaipadest, Kutsari talus aga näitus pealkirjaga «Elu peatus märtsis 1949...».

Hetkel kuum