22. september 1998 kell 22:00

Ukraina karmid meetmed võlgnike vastu

Ukraina peaminister Valeri Pustovoitenko kogus valitsushoone suurde saali üle 50 välisvõlgades suurfirma juhti ja nõustus neid vabastama üksnes võlgade tagasimaksmise kohustuse vastu.

Pustovoitenko ütles, et võlgnikfirmade juhid ei pääse valitsusest enne, kui on kirjutanud alla kohustusele tasuda ära valitsuse garantiiga võetud välislaenud. Ukraina valitsusjuht korraldas eile spetsiaalse nõupidamise, et arutada välislaenude tasumisel tekkinud probleeme. Enne seda oli peaminister teinud siseministeerumile ülesandeks tuua valitsushoonesse ka rohkem kui 50 ettevõtte juhid, kes ise kohale ei ilmunud.

Saali väljapääsu juurde seati üles valve, kust saavad läbi vaid need, kes on alla kirjutanud lubadusele alustada võlgade tagasimaksmist.

Pustovoitenko ütles, et eilseks oli valitsuse tagatisega võetud 2,5 miljardi dollarilisest kogulaenust tagasi makstud 886 miljonit, sealhulgas riigieelarvest 734 miljonit dollarit ehk 82 protsenti. Peaminister tegi õiguskaitseorganitele ülesandeks algatada võlgade maksmata jätmise korral kriminaalasi. BNS

Hetkel kuum