19.--25. september 1993

25. september 1998, 00:00

Erastamisagentuuri vastne peadirektor Väino Sarnet on seadnud oma eesmärgiks tõsta erastamise tempot: «Praegu on kaks võimalust -- privatiseerimine erastamisagentuuri kaudu organiseeritult või pankrottide ja ärastamise kaudu isevooluteed.» Viimase ohu tõttu pole majanduslikult ebaoluliste ettevõtete puhul Sarneti arvates agentuuril aega ära oodata kõige paremaid pakkumisi ning need asutused tuleb seetõttu erastada lihtsustatud korras.

Nädala pärast alustab endisel Peterburi telekanalil oma saateid Kanal 2. Telekanali eestvedaja Ilmar Taska sõnul peaks Kanal 2 katma Kirde-Eesti, Harju rajooni ja Tallinna piirkonna, kuhu jääb umbes 55--60% eestimaalastest. Programm koosneb Hollywoodi filmiklassikast, mis on võitnud ka Oscareid, ning komöödiatest. Leping on tehtud CNNiga, kust hakkavad tulema uudised ja spetsiaalprogrammid.

Rahvusvaheline valuutafond nimetab Venemaa majandusolukorda traagiliseks, selle aasta inflatsioon peaks ulatuma 1200 protsendini ja tootmismaht langema 20%. Ekspertide hinnangule ei ole see tingitud üksnes turumajandusele ülemineku raskustest, vaid ka majanduspoliitikas tehtud jämedatest vigadest. Olukord on komplitseeritud, sest kriis ei ole veel põhjani jõudnud. Stabiilsuse saavutamiseks on vaja range kontrolli alla võtta rahandus- ja krediidipoliitika.

Valitsus kiitis heaks riigi omandusse jääva vara nimekirja. Peale koolide, instituutide, muuseumide, haiglate jne on nimekirjas Eesti Energia, Moe piiritusetehas, Liviko, Eesti Geoloogia, Optika ja Eesti Farmaatsia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing